Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje dosud fungující klonování notebooku

Dobrý den, požádal bych o řešení, kdo máte zkušenosti s klonováním tímto programem Acronis True Image. Tento program z roku 2013 jsem v minulosti přes Bootable USB program vložil do USB flash disku a tento disk používal ke klonování Windows 7 na svém notebooku. Ale teď úplně stejný tento disk s tímto programem, nedokáže dokončit klonování úplně stejného Windows 7 v tomto notebooku. Nechápu tedy proč už to nefunguje, tento proces klonování se po pár minutách přeruší a zobrazí se toto http://imgworld.cz/w8HQchRqJR.jpg Ten Windows 7 je stejný, jen samozřejmě aktualizovaný a déle používaný.

Mám podezření, jestli ta verze 2013 umí klonovat aktualizovaný W7, tak jsem stáhl tento novější Acronis True Image http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2017.iso, pokusil jsem se ho opět přes tento program https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/a-bootable-usb/ nainstalovat do USB flash disku, ale nedaří se ani toto, tento program hlásí, že toto ISO není to správné.

PROSÍM TEDY O NÁZORY KDE MOHOU BÝT PŘÍČINY A NĚJAKÉ FUNGUJÍCÍ ŘEŠENÍ PRO TO KLONOVÁNÍ MÉHO NB DO NOVĚ ZAKOUPENÉHO SSD. A napadá mě, jestli to není tím formátem SSD, protože v notebooku je HDD pevný disk a pro naklonování jsem používal v minulosti když to fungovalo, právě HDD. Pokud je podezření na SSD, zakoupím opět HDD. Tedy klonování by bylo opět z HDD na HDD. PROSÍM O NÁZORY A ZKUŠENOSTI I S TÍMTO.

Ach, ta různá nastavení. :-) Tak já dělám servis teprve 20 let, čili moje rady berte s rezervou, nicméně i za tak krátkou dobu jsem dokázal přijít na to, že co nelze přečíst, to nelze přenést.
Takže: otestujte ten zdrojový disk (na to existují utility, třeba ta od výrobce disku) ať víte, jestli je skutečně problém v něm.

tazatel acer (signifikantní jméno) nepsal, že nevidí hw=disk, čili na typu stojáku nebo jiného připojení nejspíš nezáleží.

kdysi klonování fungovalo, teď ne: především by zdrojový i cílový disk měly být bez chyb. jejich historii zná jen majitel = klonovač.
- smart parametry i ještě nenaformátovaných disků zobrazí třeba crystaldiskinfo.
- kontrolu existujícího souborového systému jde spustit ve vlastnostech toho oddílu.

true image při klonování kontroluje chyby souborového systému, u dobrých disků by proto neměl být problém.

tento program hlásí, že toto ISO není to správné.

tazatel acer si z nás dělá srandu. celou dobu tu mluví o klonování, tak kde se najednou vzalo nějaké .iso?
- true image ukládá obraz disku s crc součty do souboru .tib
- při klonování, kterým nás takzvaný* acer ohromuje, k žádnému vytváření .iso nebo .tib nedochází: ze zdrojového disku se vytvoří cílový.

*) mívám drobné výhrady k lidem, kteří se neštítí levelu acer. jsem na poradnách taky jen pár desítek let a věcem jako acer se raději vyhýbám, to je vždy odpad.

iso je stažená verze ATI 2017,ale asi tu bootovací flashku dělá blbě:

Mám podezření, jestli ta verze 2013 umí klonovat aktualizovaný W7, tak jsem stáhl tento novější Acronis True Image http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2017.iso, pokusil jsem se ho opět přes tento program https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/a-bootable-usb/ nainstalovat do USB flash disku, ale nedaří se ani toto, tento program hlásí, že toto ISO není to správné.

pane acer, štítím se lidí, kterým nákupní tupost vnutila produkt acer. za desetiletí jejich dotazů vidím jen velmi omezený obzor, nechci rovnou psát o tuposti a záporném rozměru.
vidím, že se ošíváte proti hanlivému označení, ale přitom se vaše odpověď nijak netýká tématu a jste jen "dotčen".

něco jsem napsal, protože ve vašem popisu vidím zásadní nesmysly, ale odpověď nula.
https://pc.poradna.net/questions/2953661-nefunguje-dosud-fungujici-klonovani-notebooku#r2953764

takže ať je to fér: buď chápete co děláte a dokážete na něco odpovědět: třeba jestli jde o klonování disk na disk, nebo jen sejmutí disku do image, nebo nechápete co děláte a v tom případě budete dál řešit nesmyslné .iso, které true image nepoužívá.

jestli máte dojem, že vašemu vlastnímu dotazu ani mému upřesnění nerozumíte, což mi připadá nejpravděpodobnější, neřešte to.
já si z toho vezmu ponaučení, že s idioty se nemám vybavovat ani zkoušet řešit jejich problémy, a oni si zase lépe poradí na webech jako alík.cz nebo jak na počítač.

Zdrojový disk jsem prověřil tím CrystalDiskInfo a snad pozitivní výsledek viz http://imgworld.cz/ejAhzdgu59.jpg Jak tedy dále postupovat pro úspěšnou klonovaci tohoto disku? Čím kdo klonujete? Prostě nejlépe co a jak opět nainstalovat do USB flash disku ve formě klonvacího operačního systému. Kdo máte zkušenosti s Acronis True Image? Nebo doporučujete něco jiného?

Ještě uvedu, že potřebuji nejlépe právě v podstatě KLONOVACÍ OPERAČNÍ SYSTÉM. Tedy právě to co jsem používal. Tím se dá totiž jednoduše zálohovat třeba notebook. Zapne se NB, hned stiskne F12, tím se zobrazí zjištěné disky, zvolí se ten USB flash disk s klonovacím operačním systémem a následně se klonuje disk umístěný v NB do dalšího kabelem připojeného HDD nebo SSD disku. Existuje tedy toto klonování ještě? Je zvláštní, že zatím nikdo nic takového nezmiňujete. Používáte někdo ten Acronis True Image? A z jakého roku? Kde ke stažení a jak jej jako operační systém instalovat na ten USB flash disk?