Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi Access Point

Zdravím, mám router na půdě. V jedné místnosti, mám velmi slabý signál na WiFi, ovšem v této místnosti se nachází LAN kabel. Šlo by to udělat tak, že bych zapojil LAN kabel do něčeho takového tenda-ap4-d4526211.htm - to by vytvořilo WiFi a zároveň by mi z tohoto Access Pointu vycházel jiný lan kabel, který bych mohl připojit do PC?

Rychlost toho kabelu je 100/100, takže mi nějaké případné ztráty na rychlosti nevadí.

jak píše kolega, vyhnout se totálním lowcost.
zatímco jiným značkám po pár letech může odcházet napájecí adaptér, který stačí vyměnit, už jsem potkal krámy tenda co umřely po dvou letech - a co ten člověk ušetřil, když musel za 2 roky koupit nový?

jednoduché nastavování a nízkou cenu mají tplink. 100mbit jsou výprodejní wr841n, wr842n. dá se taky vzít novější ac model, pokud to má doma nějaký smysl (spíš ne)

to zapojení funguje jak navrhuješ:
- druhý router v nepokryté místnosti nastavit buď do režimu bridge (dnešní firmware tplinku už ho umí),
- nebo ručně jen s vynecháním wan vstupu, změny jeho ip lan, zákazem dhcp:

                   1.router                 nový router s 2.wifi, bez dhcp
internet ---> [wan          lany ]       x[wan                        lany ]
              [       192.168.1.1]  --->  [lan 192.168.1.222    192.168.1.x]  --->  další pc

jestli jsi už o nastavení domácí sítě něco slyšel, dá se pochlapit a pořídit si domů malý levnější mikrotik rb941. má lepší stabilitu, ale nastavení už není tak jednoduché.

edit:
když už tu kolega vyšel s tím archer c6 - protože obsahuje gigabitový switch, mělo by smysl jím nahradit ten router, do kterého máš připojené pc nebo nas disky s většími datovými toky.