Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak premapovat klavesu?

Ahoj,

mam klavesnici od HP (model KBRF7171) a ve spodni rade klaves ma misto klavesy Win nejakej domecek, viz obrazek.

[88241-image-from-ios-jpg]

Kdyz to pouziju ve Win, tak mi to otevre vychozi prohlizec a kdyz to pouziju v tom prohlizeci, tak mi na aktualne otevrene strance zobrazi homepage.

Chtela bych to nejak premapovat, aby to fungovalo jako normalni Win klavesa, protoze dost vyuzivam nektere ty zkratky (win+d apod.). Jenze nemuzu prijit, jak na to. Nepodarilo se mi najit zadny software primo od HP na prenastaveni te klavesnice a v programech na premapovani klaves netusim, pod cim mam tuhle klavesu hledat (zkousela jsem Sharpkeys).

Nevedel by nekdo? Diky!

No, takhle - ja tenkrat chtela stejne rozlozeni klaves, jako mam na notebooku, abych nemusela preskakovat mezi uplne rozdilnymi klavesnicemi. Je fakt, ze najit klavesnici, co by byla stejna jako ta na ntb, byla docela fuska, takze asi to je dost minoritni design (v tom pripade proc ho kua ma ten notas?).

Kazdopadne nejdebilnejsi layout klavesnice vubec, co jsem kdy videla, ma muj druhej notaso-tablet: https://i.ebayimg.com/images/g/lOQAAOSwk1BcpUnj/s-l640.jpg TOHLE je teprve masakr. Kdyz chci napsat smajlika, tak vzdycky misto shiftu zmacknu sipku nahoru. A vubec to nema home/end klavesy. A touchpad neumi scrollovani jednim prstem pri okraji. Na tom je fakt lepsi smatlat prstem po displeji nez pouzivat tu klavesnici a touchpad :-D Ale zase je dobrej na cestovani, je to maly a lehky.

NZ. Ale trvalo mi asi minutu, než jsem si vzpomněl, jak se ten program jmenuje.

K té Win klávese - já ji využívám na více způsobů, krom ukázání plochy ještě spuštění Průzkumníka (Win+E) a ovládacího panelu Systém (Win+Pause). V práci pak ještě zamykání (Win+L). Takže osobně by mi ta klávesa chyběla a takovou klofnu bych si nikdy dobrovolně nepořídil.

Mam tu KB521

https://www.czc.cz/fujitsu-kb521-cz-bila/145446/produkt

Ja to teda uz pouzivam jen na "pokusnem PC", pac na svym hernim mam mechanickou, ale teda kdyz jsem tu KB521 pouzival predtim i na hry, tak dost blby. Na psani to je lepsi a hlavne je obrovska vyhoda, ze je bila a je na ni videt i ve tme, nicmene mame v praci tyhle od Dellu KB-216:

https://www.czc.cz/dell-kb-216-cz/187863/produkt

Kdyz vezmu, ze to stoji pulku ceny a jeste se na tom pise o neco lip, podle me teda jasna volba ten Dell. A to i presto, ze ani Dell se neubranil svym FN zlepsovakum, zatimco Fujitsu se drzi klasickeho layoutu. Ma to ale hacek a tim je barva, v praci jsme pres den, takze neni problem se svetlem, ale domu kde jsem zvyklej byt po tme a sviti jen monitor, bych ten Dell teda nechtel. Bud cernou klavesnici s podsvicenim, nevim, jestli se najde neco zaroven s nizkym zdvihem nebo jsme zpatky u te KB521 od Fujitsu.

Ja bych zase v zivote nechtela bilou klavesnici. Ve skole jsme meli iMacy s tou appli klavesnici a .. no, pohled na tu umatlanou bilou nic moc. Na ty cerny to aspon neni videt :-D

Jinak ja teda zase nerada sedim u pocitace v uplne tme, takze na klavesnici stejne vidim. Ja na ni ale moc nekoukam, umim psat bez koukani na ni, takze koukam jen kdyz pisu nejaky specialni znaky.