Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafické karty kvůli HDR

Mám tento PC https://www.czc.cz/hal3000-herni-sestava-2016-mcr-pro/180136/produkt, s tím rozdílem, že mám jinou motherboard http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-h110m-s2hrev_10#kf

Koupil jsem si tento monitor - https://www.alza.cz/32-lg-32gk850f-d5482099.htm.
Avšak má grafika GTX 960, nepodporuje HDR přes DisplayPort.

Otázka zní:
Jakou grafiku bych měl koupit, vzhledem k ostatním komponentám tak, aby mi fungovalo HDR?

Díky za rady :)

Proč nepoužiješ a nezkusíš připojení přes rozhraní HDMI? Vyjde tě to levnějš jak koupě nové grafiky.
Podle popisu monitoru by ti na místo HDR mohlo stačit i SDR.

PS: 400cd/m2 (jestli se nepletu zakoupil si monitor né televizi) což je základ pro HDR, a průměr bude nějakých 300-350cd/m2 pro SDR což je zcela dostačující (u TV HDR400 je v průměru okolo 320 až 400) u monitoru ani nějak víc nepotřebuješ a ani bych pro monitor víc nedoporučoval, teda jestli si nechceš vypálit oči až do důlku.
(nepočítaje HDR, v pokoji stačí bohatě 170cd/m2, to odpovídá někde v průměru nastavení jasu na polovinu)

jestli si nechceš vypálit oči až do důlku

mám monitor s HDR1000 a že by to bylo nějak hodně se mi nezdá a bral bych i víc (už je i VESA Certified 1400), neznamená že když ten monitor dokáže tolik svítit, že všechno se hned rozsvěcuje na 1000 nitů (možná tak v nějaký testovacím softu), třeba Win mám neustále přepnut do HDR protože je to krásně utlumené, ono celkově ve hrách/filmech je obraz takový naturálnější a saturace přichází až s vyšší svítivostí, což jsou třeba světelné zdroje - oheň, slunce, blesky, reflexní materiál vypadá fakt realisticky samotná scéna může být spíš tmavší, ale pořád perfektně prokreslená.

O jaký jde přesně model toho monitoru ?

jde o Philips 436M6VBPAB, který má certifiaci VESA DisplayHDR1000, právě nový áčkový hry co vychází už většinou HDR podporují a i na PC bez problému (třeba nový CoD má prý parádní implementaci HDR, pak RDR2 co vyjde atd). I když je pravda, že HDR na něm nemusí být úplně top, protože je to pořád VA panel a 10bit je s 8bit+FRC, a má malý počet zón podsvícení což v módu HDR1000 jde docela poznat a černá není tak super, druhej mód Normal dosahuje asi 600nits v HDR a zachovává mnohem lepší černou barvu, ale zase ty světelné efekty nejsou tak wow, jinak za mě dobrej film v HDR je třeba Aquaman a her je taky dost pro HDR např. Forza Horizon 4, BF1, BFV, SWBF2, No Man Sky, Metro Exodus, Shadow of the Tomb Raider...

je to spíš na hry/filmy a sedím od toho tak metr, pro někoho asi jako monitor velký, ale rychle jsem si zvyknul a ani mi to nepřijde, ještě je dobrý, že podporuje adaptive-sync, který funguje s nVidia grafikou i v HDR bez problému, panel je sice jen 60Hz ale pro 4k rozlišení stejně víc zatím nemá moc smysl.