Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ROOT Huawei Y5 2018

Čau chtěl bych rootnout Huawei Y5 2018, ale problém je v tom, že nikde nemůžu najít žádný pořádný návod. Přes aplikace typu KingoRoot samozřejmě nejde. OneClickRoot chce peníze a stejně tomu moc nevěřím. Co jsem našel tento návod huawei-y5-2018-root-twrp tak mi přijde složitě vysvětlený a v souborech, které jsou potřeba ke stažení stejně jeden nefunguje. Podíval jsem se i na XDA developers forum, ale zde jsem jen našel, odpověd od týpka " just only Bootloader code.. ". Nevím přesně co to znamená, ale tipuju, že bych to nejspíš musel naprogramovat sám :/ nevíte někdo o nečem?

Potrebujes kod na odemknuti bootloaderu (predstav si to jako heslo do BIOS u PC) a z bootloaderu potom nabootovat appku co ti provede root.

Nicmene, Huawei uz dva roky kody k bootloaderu neposkytuje, takze mas jen moznost si ten kod na internetu koupit (nemam zkusenost, ale pry ty kody funguji) a nebo telefon zahodit a priste nekupovat Huawei.

Analogicky si to predstav, ze sis koupil levny pocitac, ale nedostal jsi heslo do BIOSu a to heslo nejde vyresetovat. Koupil by sis takovy pocitac podruhe?

telefon zahodit a priste nekupovat Huawei

Priklanel bych se k teto moznosti. Telefony od Huawei jsou vhodne jen pro bezneho uzivatele, ktery nevi co to root a customrom vubec znamena a nikdy to nevyuzije. Pokud si chci jako uzivatel hrat se svym telefonem, vezmu nejaky pouzitelny foun idealne postaveny na chipu Snapdragon.

Nevim, zaruku neresim, je to spotrebni zbozi. Ten bootloader se da eventualne zamknout zpatky. Podle me to nicemu nevadi, neni to hw zasah do telefonu, jen uprava software. Myslim ze ani rootnutim zaruku neztracis, ale ber to jako muj osobni nazor.