Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejdou vzájemě přepínat zadní/přední audio výstupy

Ahoj, Pokouším se vyřešit problém se zvukem s předním audio panelem pro sluchátka. Ovladač mám realtek HDaudio.
Když připojím sluchátka, tak se repráky nechtějí vypnout. Nastaveno mám všechno v pořádku i přesto to nejde.
Někdo radil, že se to musí přepnout v biosu AC97, nebo HDaudio. Tahle volba v mém biosu není. Typ desky mám
GB H81M-D3H, bios v. F5. Už jsem vyčerpal všechny vědomosti. dík.

Ahoj

ke správné funkci musí výrobce skříně do jacků dát i přepínače, které počítači řeknou, že jsi do konektoru něco zastrčil. Na obrázku jsou vždy v kroužku.
Mnohokrát jsem se setkal s tím že na to výrobce skříně hodil bobek a místo jacku s přepínačem - viz schematicky nákres požil jacky bez přepínače a kabely jsou propojeny stále.
Zkusil bych se podívat nebo proměřit kabel- jestli je mezi (FP_OUT_R a FP_RETURN_R) a (FP_OUT_L a FP_RETURN_L) signál při strčeném a odpojeném konektoru.

V případě, že by výrobce skříně osadil HD audio výstup muselo by při zapojení jacku dojít k propojení pinu 7 a 10.

[2017_HDaudio-AC97.png]
zdroj https://www.servis-zlin.eu/wp-content/uploads/2017/02/2017_HDaudio-AC97.png
[19786.jpg]
zdroj https://cdn.head-fi.org/a/19786.jpg

Nejspíš je deska nastavena natvrdo na HD Audio a oba panely s jacky co jsi zkoušel jsou AC-97 /popravdě jsem nikdy HD Audio panel neviděl ale už pár let se pc nezabývám/.

Vyzkoušet se to dá tak, že propojíš pin 7 a 10 což u konektoru HD audia udělá simulaci zastrčení jacků. Uvidíš jak se to bude chovat.

Ve specifikaci MB píší HD Audio, takže s panelem HD Audio by to mělo fungovat, pokud jsou správně nainstalovány správné ovladače a pokud je to správně nastaveno (musíš najít volbu Deaktivovat rozpoznávání předního panelu a "odškrtnout" ji a Ztlumit přehrávání zadního výstupu).

Nikdo mi neporadil, abych se podíval do návodu od MB. Jak jsem zjistil, celé jsem to měl blbě zapojené.
Zapojoval jsem to podle obrázku co poslal MM_tank. Zjistil sem, že to je rozdílně zapojené. I když to
bylo stejně zapojené jako to udělal výrobce toho audio panelu. Já to řešil po celou dobu, co mám novou
desku, na předchozí to makalo v poho.