Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AlzaPower M5CQ Multi Charge QC3.0 Black

Zdravím ,zakúpil som si túto nabíjačku po výbornej recenzii,ale som sklamaný.
https://www.alza.sk/alzapower-m5cq-multi-charge-qc3-0?dq=5360334#popis
Cez moju samsung nabíjačku:
https://www.parts4gsm.com/en/samsung-usb-charger-white-gh44-02762a-ep-ta50ewe.html
nabijem svoj telefón do 2 hodín,alebo svetlo na bicykel do 1,5 hodiny,nabíjam cez usb port. Cez zakúpenú nabíjačku mi to trvá nekonečne dlho a to nabíjam ,len jedno zariadenie nie viac naraz.Nepoužívam rýchle nabíjanie ani usb C ,lebo to moje zariadenia nepodporujú.Dĺžka nabíjania sa predĺži pri mobile až na 4 hodiny a u svetla na 2,5 hodiny. Kábel som použil ten istý. Viete mi povedať prečo je tomu tak? V takomto prípade je pre mňa zariadenie nepoužiteľné,vďaka.

nevím o tom, že by alza byla výrobcem toho čínského krámu. takže co tam vypráví od 7:14 je třeba jeho domněnka, nebo to někde vyčetl (dostal jsi k tomu taky nějaké technické údaje)

USB C by malo dať až 3A ,tá kapacita je označená aj na čele nabíjačky.
Nepoužívam rýchle nabíjanie ani usb C

takže ti z čínsky věrohodných 6A vychází už jen 3A na 3 usb výstupy.

tak si poděl, kolik z toho nabíječka pouští na jeden nesmart neusbc výstup. pak ti bude jasné, proč to dobíjí 2x déle.
ve videu ten oný tvrdí, že ta nabíječka dá 2A/výstup, nabíječka by to mohla pustit. ale to odporuje tomu cos zjistil - tobě to dobíjí právě tím nízkým proudem a proto tak dlouho.
čili se obrať na toho svého alzáka, kde na to přišel a proč to tobě funguje jinak.

můžeš si k tomu za další prachy koupit měřič proudu, abys zjistil, že ti tam skutečně teče míň:
https://kutilska.poradna.net/questions/2955129-presny-usb-v-metr-a-a-metr ... jednodušší krám mají v gme

obyčejná 2A nabíječka stojí tak 150-200kč, není smart a proto funguje hned, ne až v budoucnu, až si k ní koupíš správné zařízení.

Zkus to připojit do QuickCharge portu, pokud se s telefonem domluví, mělo by to podstatně zkrátit dobu nabíjení.

Jinak jsem si zvykl telefon strčit na nabíječku přes noc, XPeria navíc nabíjí schválně pomalu tak, aby baterka byla plně nabitá až před tím než vstanu (standardní dobu si vypozorovala sama).

Nevidím zmysel,aby som tu teraz rozpisoval kapacitu batérii na všetkých zariadeniach,ktoré mám.Hladám niečo č o má aspoň tých 1,5A stabilných to bude úplne postačujúce,pretože cez tú moju samsung nabíjačku nabíjam úplne všetko.

Z těch čínských bych se nebál firmy Baseus. Už jsem od ní bral několik věcí a zatím jsem nenarazil na nic, kde by nějak přeháněli v parametrech. Zkus třeba tohle:
https://nabijecky-pro-mobilni-telefony-neoriginalni.heureka.cz/nabijecka-baseus-ccall-bh01-neoriginalni/recenze/
pokud chceš bílou, je i v bílé.

Pak jsou tu trochu značkovější, jako třeba tahle:
https://www.conrad.cz/superrychla-usb-nabijecka-pro-5-zarizeni-voltcraft-spas-10200-4-c-10200-ma-cerna.k1493023