Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fitness hodinky - měřeni tlaku

Zdraví.
Toto mně nikdy nezajímalo ale moje má v poslední době problém s tlakem a ježíšek se blíží.
Velký, kvalitní měřič tlaku doma má.
Mně by zajímalo, jak je to přesně v těch hodinkách?

Mám ASUS Vivowatch BP a pozor, přesnost měření je velmi dobrá, řekněme +/- jednotky mmHg oproti klasickému nafukovacímu tonometru. Měření probíhá na principu stanovení času pulsní vlny a vzhledem k individuální fyziologii je třeba však hodinky nejprve zkalibrovat - zadat do nich hodnoty z důvěryhodného tonometru. Většina hodinek z číny tu kalibraci nenabízí a tam jsou hodnoty dost mimo.
Nutno ještě dodat, že přesnost není stejná v celém pásmu tlaků, záleží při jaké hodnotě tlaku probíhá kalibrace - linearita mezi tlakem a časem pulsní vlny asi neplatí všude. A taky ty hodinky vypadají poněkud zvláštně :-) Vizuálně lepší model, navíc ještě s měřením okysličení krve - Vivowatch SP - ještě není v prodeji.

Ano, ten puls je na hodinkách nahoře, tj. rozdíl 1bpm.
Index stresu je dole a taky by mě zajímalo, jak je definován, v návodě k jeho výpočtu nic není... nemůže to být nic jiného, než nějaká kombinace tlaku a heart rate.
K podpoře mého tvrzení, že ty hodinky měří fakt slušně, přikládám další měření při vyšším tlaku. Zanedbatelný rozdíl v heart rate 2bpm může být také způsoben tím, že si nejprve měřím tlak OMRONem a pak hodinkami. Další obrázek je z aplikace v mobilu - průběh měření tlaku (na pozadí spodním zápěsťovým detektorem + "vyžádaný" horními senzory - kdy se na ně přikládá prst) a bpm.
Sumárně - kdo má problém s tlakem či jeho občasnými výkyvy (jako já), mohou tyto hodinky pomoci.

Tady je pro info ještě průběh toho "indexu stresu" v čase, který tedy podle mě se stresem moc nesouvisí a jak jsem psal, je to nějaká záhadná kombinace tlaku a bpm.
Díry v měření jsou zřejmě kvůli momentálnímu špatnému kontaktu hodinek s kůží (kde se sleduje EKG a prosvěcuje se kůže pro zjištění tlakové vlny krve), které probíhá v nastavitelném intervalu - mám nastavený minimální interval 15min.

Jasný... Ono to UI je celé zvláštní, nejvíc příslušná mobilní aplikace. Zjevně to ASUS outsourcuje někam do Indie nebo Činy, na mé podněty ke zlepšení mi odpověděli hodně divnou angličtinou, v jedné verzi aplikace byl posunutý čas o den... Nicméně v téhle cenové relaci kolem 4kczk asi zatím nic lépe "bezmanžetově" tlak nezměří.