Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fitness hodinky - měřeni tlaku

Zdraví.
Toto mně nikdy nezajímalo ale moje má v poslední době problém s tlakem a ježíšek se blíží.
Velký, kvalitní měřič tlaku doma má.
Mně by zajímalo, jak je to přesně v těch hodinkách?

Mám ASUS Vivowatch BP a pozor, přesnost měření je velmi dobrá, řekněme +/- jednotky mmHg oproti klasickému nafukovacímu tonometru. Měření probíhá na principu stanovení času pulsní vlny a vzhledem k individuální fyziologii je třeba však hodinky nejprve zkalibrovat - zadat do nich hodnoty z důvěryhodného tonometru. Většina hodinek z číny tu kalibraci nenabízí a tam jsou hodnoty dost mimo.
Nutno ještě dodat, že přesnost není stejná v celém pásmu tlaků, záleží při jaké hodnotě tlaku probíhá kalibrace - linearita mezi tlakem a časem pulsní vlny asi neplatí všude. A taky ty hodinky vypadají poněkud zvláštně :-) Vizuálně lepší model, navíc ještě s měřením okysličení krve - Vivowatch SP - ještě není v prodeji.

Jasný... Ono to UI je celé zvláštní, nejvíc příslušná mobilní aplikace. Zjevně to ASUS outsourcuje někam do Indie nebo Činy, na mé podněty ke zlepšení mi odpověděli hodně divnou angličtinou, v jedné verzi aplikace byl posunutý čas o den... Nicméně v téhle cenové relaci kolem 4kczk asi zatím nic lépe "bezmanžetově" tlak nezměří.