Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba noveho PC

Zdar borci. Uz i na me doslo a asi budu potrebovat nove zelezo. Posledni PC jsem si stavel pred 5 lety a tak nejak doufal, ze uz s nim doziju...bohuzel vyslo Red Dead a prijde CyperPunk a soucasny stroj uz to moc neda.
Ted mam: Procesor i5 4690k, deska Gigabite z97x gaming, 8gb ram cl8 1600mhz, grafika MSI Geforce GTX970 4gb, SSD disk 120gb + klasicky 1TB.

Novy stroj bych chtel do 30tis. Zamereni ciste na hry. Nejak ani nepotrebuju 4k...jen proste si novy tituly zahrat na vysoky detaily.
Ted otazka. Nejak tihnu k procesorum od Intelu.. nicméně jsem si vsiml, ze si lidi hodne chvali Ryzeny..dokaze mi nekdo nezaujate doporucit... Intel nebo AMD? Rozdily, vyhody?
Grafiky mam rad GeForce...MSI...
Hodne se to posunulo a celkove jsem se trochu ztratil. Takze bych si rad nechal doporucit vyladenou sestavu.
Diky.

Hezky se to tu rozjelo :-)
Všem moc děkuji za vyčerpávající odpovědi. Nakonec se teda jde cestou stavby nového, ale na etapy, kvůli nečekanému výdaji.
Teď v první fázi teda koupim grafiku, disk a rozšířim paměti...a na jaře procesor, desku a zbytek.

Grafiku můžu teď mít za dobrý peníze tuto...
GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8G
nějaké názory na ní. Můžu ji mít tak, že 2070 je proti ní ještě drahá...nicméně tahle Super Gaming je prý snad nejsilnější z tý levnější 2060 řady.

Teď v první fázi teda koupim grafiku, disk a rozšířim paměti...a na jaře procesor, desku a zbytek.

Kup grafiku a SSD, nic vic. Ty mas ted pameti DDR3 a do noveho PC potrebujes DDR4, musel bys teda pameti kupovat znovu!

GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8G

Nevim za kolik ji budes mit, ale jo muze byt. Proti GTX970 znacny pokrok.