Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAID-1, jeden disk dead, druhý poškozen. Obnova dat

Zdravím vespolek,
mám zde dva disky ze serveru, které běžely v režimu RAID1, jeden disk odešel a nikdo tomu asi nevěnoval pozornost do doby až odešel i druhý disk.
Několik lidí už se s tím hrálo a bez výsledku, já jsem se pokusil disky zapojit v jiném PC, jeden disk nelze vůvec inicializovat a druhý má na sobě tři oddíly v RAW formátu.
Zkusil jsem Hiren´s boot CD a projel jsem to prográmkem Runtime Raid recovery for windows. Ten tam normálně nalezne soubory, dokonce ty soubory vidí i nějaký diskinternals raid.
Jenže mi to nedovolí obnovit, protože je to placené. Zajímalo by mne, jestli lze ten raid nějak snadno obnovit třeba pomocí Linuxu, když to tyhle programy přečtou bez nějké zdlouhavé analýzy.

Předem moc děkuji za odpovědi.

Přeji hezký den :)

Na RAW je tu EaseUS 8,5, je free

partition_recovery.exe

Má rýchle, ale aj full hľadanie, pri ktorom vyštrachá celý sortiment zavádzacích sektorov na disku v pôvodných alkokačných tabuľkách systémov vyvinutých na svete. Ponúkne len tie recoveriteľné (reálne obnoviteľné). Dáta zostanú na disku, akurát sa po obnove z formátu RAW objavia v gr. prostredí OS.
----------------------------
platený, s velice rýchlym algoritmom, vlastnou databázou zavádzačov tabuliek v prípade opravy z RAW;

M3 Partition Recovery v4.6.5
-------------------------------------------
Ak ti ide iba o dáta, tie obnoví Recuva, zadarmo.

Stellar Phoenix Windows Data Recovery Professional, je stále TOP1 na trhu v prípade obnovy zmazaných dát z diskov aj ak sú vo formáte RAW.

Disk zmaž, zmaž nultý sektor a následne naformátuj. Neonanuj sa, ak nemáš za to zaplatené.

Diskpart.exe - Clean

Z platených: MiniTool Partition Wizard Technician, ktorý dokáže divy, priam čary, zázraky divúce, od mazania, inicovania diskov a oddielov, formátovania, Allign partition, set active, set primary, hide, zmena písmena, zmena ID HW oddielov podľa alokačných tabuliek veškerých formátov (0x07 NTFS).

Děkuji za rady,
free nástroje jako easeUS a recuva jsem samozřejmě zkoušel. Nicméně ty nic nenašly. Už jsem si zaplatil ten Rumtime RAID recovery for windows. Na uložto je jen přes torrent a to už je jednodušší si to koupit. Ten jede snadno a rychle. Jen jsem teda zjistil, že to není RAID - 1, ale RAID - 0. Ale majitel disku tvrdil že je to 100 procentně RAID-1...