Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálená plocha včetně sledování

Ahoj, v práci řešíme takovou zapeklitou situaci. Míváme tu brigádníky, kteří u nás klasicky pracujou na PC a v případě potřeby jim vidíme na monitor a jednoduše jim můžeme poradit atp. Tentokrát ale budeme mít změnu, náš nový brigádník nebude schopný chodit do práce kvůli svému zdravotnímu stavu a bude se připojovat přes vzdálenou plochu k jendomu z PC zde.

Rád bych se zeptal, zda-li je možné zřídit klasickou vzdálenou plochu, kterou má Windows, ale s tím rozdílem, že se PC fyzicky u nás neodhlásí ale zůstane přihlášen s otevřenou obrazovkou, tedy uvidíme vše, co brigádník dělá. Samozřejmostí je, že o tom brigádník bude vědět a samozřejmě pokud si bude chtít prohlížet něco mimo pracovního, tak na to stejně nepřijdeme, protože si to bude prohlížet na svém PC a ne na vzdáleném PC, které bude používat jen k připojení k naší aplikaci. Jedná se o Windows 10 Pro PC.

Děkuji. :)

S využitím interních nástrojů Windows lze, pouze pokud používáte terminal services, pak se dá se session administrátorem stínovat. Další možnost je pak samozřejmě využití externích nástrojů, které umožňují přístup do "live user session" (VNC, SCCM, TV)