Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava na 1440p

Ahoj, plánuji na vánoce zakoupit novou PC sestavu. Určenou především na hraní při rozlišení 1440p. Sestavu už mám cca vybranou, jen bych chtěl ověření, že správně.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS - AMD X570
AMD Ryzen 7 3700X
Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G, 8GB GDDR6
Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200
Seasonic Focus Plus Gold - 650W
Crucial MX500, 2,5" - 1TB
Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB
ASUS DRW-24D5MT, černá
Fractal Design Define R6 USB-C, Black

https://www.czc.cz/264590,262210,271037,228285,220742,197359,215406,244841,253006/kody

Jsem si vědom, že by pravděpodobně čistě na hraní bylo možné dost ušetřit na procesoru a dát tam třeba 3600 + X470, nicméně tu 3700X beru jako takovou investici do budoucna, protože přeci jen hry už stále lépe využívají více jader a tento trend bude určitě i nadále pokračovat (ještě umocněno tím, že nové konzole už budou nejspíše 8 jádrové)

jen bych chtěl ověření, že správně.

Ano, je správně.

(ještě umocněno tím, že nové konzole už budou nejspíše 8 jádrové)

Osmi jadrové console vyšli už v roce 2013 ;-)

3700X beru jako takovou investici do budoucna

S 3700X určitě nějakou dobu vydržíš, o to bych strach neměl.
Až ty octocore hry budou běžně k mání, budeš mít možnost osadit zcela novou generaci 7mn Ryzen Zen3+, jestli nespěcháš, klidně osad Ryzen 3600 (Ryzen 2600 se dá dnes koupit za pakatel) který zvládne každou dnešní i budoucí hry (ušetřené penize za základní desku s chipset B450 která je podstatně levnější jak X570 můžeš použít na lepší GPU u které ty FPS budou podstatnější jak rozdíl v tom jestli máš 6 nebo x 8 core CPU, lepší RAM, taková 3600Mhz s dobrým CL dělá s řadou 3xx na Agesa 1.0.0.4 divy.

(Jestli nechceš čekat a dělat Upgrade za 2-3 roky (což uteče jak voda) na Zen3+ tak klidně osad Ryzen 7 3700X. V PC mám 6 x Core CPU (az až na pár her se ten procesor fláká) a do Zen3+ určitě bez nějakých problémů a omezovaní vydržím. Až ho osadím tak vím že bude podstatně výkonnější, menší jak 3700X, jak píšu "Není kam spěchat" :-)

Kupovat již dnes 8 srdcové procesory za účelem hraní není prozatím nutností a až ty nějaké OctoCore hry budou vůbec vycházet tak uvidíš že ta nabídka 8 x Core procesorů bude vykonem, doladěním podstatně někde jinde a o něčem jiném.
Pak chápu že jsou i uživatelé co skládají PC na kterém míní zůstat několik let, nejlépe do konce jeho životnosti, tam zakoupení 8 x Core CPU už nějakou tu logiku má).