Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava na hry/filmy

Zdar!
Poradite mi komponenty, ktere vychazi dobre v pomeru cena/vykon... Strop je 20 000 bez dph. Vse budu kupovat pravdepodobne v alfacomp.cz
Do prilihy davam komponenty, ktere bych chtel zhodnotit pro pouziti v nove masine. (Disky urcite).
1)500gb disk
2)1000gb disk
3) ram? Koukam, ze jsou to dve sady. 2x2gb a 2x2gb
4)chladic - byl mi zde kdysi doporucen... Je to nejaky tranquillo. Gelid solutions. Vice o nem nejsem schopen nikde vycist. S teplotami pcu jsem problem nikdy nemel.
5)zdroj frcel dlouho bez problemu, ale mozna uz je na aktualni masiny slaby... Nevyznam se.

Predstavu mam takovou, ze cim vice dilu si vezmu s sebou, tim lepsi muzou byt nove... Rad si ale necham poradit...

Pc je prvorade herni zalezitost a na filmy. Hraju i koukam na 138cm full HD tv Samsung. Na starem pc se mi po monitoru rozhazely vselijake hieroglify par dni po tom, co zacal padat ovladac zobrazeni. Preinstalace driveru nemela zadny efekt.

Potrebuju tedy krom monitoru, klavesnice, mysi, beden a toho, co jsem vypsal(pokud projdou sitem) vse. Cpu uz je asi taky za zenitem. https://pc.poradna.net/files/26758-cpu-jpg

Zbytek fotek zde. Z mobilu je to dost nepohodlne, nic lepsiho jsem nevymyslel.
http://leteckaposta.cz/710775552

Diky, Bartex!

Disky, a tak malé? Jako proč ne, ale třeba ta 500GB je tak na fotky a 1TB na data.
Paměti budou staré DDR2/3, ty jsou out
Chladič, pokud k němu máš citový vztah, prosím, jinak za cca 500Kč Fera3, která je o kus výkonnější.

Na hry PC bych stavěl asi takto:

1x R5 3600
1x Asus/MSI B450 ze středu startovního pole
1x set 2x8GB RAM DDR4 (něco kolem 3000MHz)
1x M.2 NVMe SSD 512GB až 1TB
1x VGA, něco jako GTX1660Sup nebo lépe duo RTX2060Sup či RX5700 (Sapphire Pulse)

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Jestli je 100% v pořádku, tak tu sestavu utáhne bez problémů. Zase takový šrot to není, jsou daleko horší "zdroje". Skládat to pro sebe, tak zapojím ten původní, který máš.
Otázka ale je, co způsobuje ty artefakty v obraze a padání ovladače. Může to být zdrojem, ramkama nebo dosluhující grafikou.

Těžko říct. To je jako otázka "Když nastartuju auto a vyjedu z garáže, můžu někomu ublížit?"
Může se pokazit i nový zdroj, můžeš to špatně zapojit a někde to zkratovat. Nikdy nevíš, co se může stát.
Jak jsem psal předtím, já bych se toho nebál. Při nějaké chybě by se měl ten zdroj vypnout a neměl by s sebou vzít nějaké komponenty.

Kdyby byl značky Evolveo, Eurocase, Mercury apod. tak bych to zapojil maximálně na silvestra.

Ok, díky za názor...
Z té fotky chybového hlášení soudím, že odešla GK (i ve spojení s tím, že začal padat několikrát do hodiny ovladač zobrazení.) Teploty GK byly stabilní. Ve windowsech 45 az 50 stupnu. Ale jak jsem poté zjistil, chladič byl zaprcaný prachem až hrůza :-))) Nicméně odprašení nepomohlo a načítání systému se nnedostanu.

Chlapi, ještě přemýšlím, jestli nestojí těch extra pár tisíc za tu RX 5700... Na alfa.cz jich tam je několik. Všiml jsem si, že ta 1660 GTX má PCI 3.0, kdežto RX 5700 už má čtyřku... Teď fičím na beďas a pak jedu rovnou do Alfy. Kdybyste se vyjádřili k mému dilematu, byl bych neskonale rád :-)
Prosím, přiložte i konkrétní link.

Pokud bych byl ochoten za grafiku utratit takove prachy, bral bych XT. A osobne nejradeji verzi s tremi fofrniky - tuhle: https://diit.cz/clanek/recenze-gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8g-novy-kral-vyssi-tridy nebo to same od Asusu - obe jsou rozumne tiche. Ono kdyz uz se utraci takove prachy, radej jeste par korun pridat a mit "to lepsi" - nez pak nadavat ze je chlazeni hlucnejsi, a ze jsem to mohl mit vykonnejsi.