Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Free náhrada za CorelDraw!: otevírání a úprava .cdr - jaká?

Ave. Viz dotaz. Kdysi jsem používal prastarý Corel (dvacet let old), a teď potřebuju některé výstupy otevřít a trošku poupravit. Vzhledem k tomu, že mi instalačka Corelu (snad trojka) odmítá nalézt na W7 (a nebudu kupovat ni pirátit novou verzi), potřebuju nějaký free soft, který mi udělá stejnou službu jak výše popsaný vektorový kreslič. Existuje něco takového? Gůglil jsem, nikde ale není zaručené, že mi alternativa otevře a po editaci uloží soubor ve stejném formátu. Doporučíte něco /nejlépe dle vlastní zkušenosti/? Předem dík za podnětné rady.

Žiadna náhrada, dokonca otvorením CorelDraw x11 a viac x8, bude pôvodný súbor vyrobený pred dvadsiatimi rokmi v Draw 8 vektorovo rozhodený, širinou marinou. Niektoré gr.prvky sa nebudú dať ani upravovoať. Bude ho nutné opraviť a znovu uložiť.

Pokud to není něco extra složitého, tak nakreslit znovu. Docela použitelný mi přijde Zoner Callisto 5 free. Dokonce má v importu CDR v 8, tak to můžeš zkusit, moc šancí mu ale nedávám.
Jo a napadlo mě, kdyby sis chtěl hrát, co třeba zkusit do virtuálu nainstalovat XP nebo W98, a tu trojku Corel instalovat virtuálně? Jen se mi něco mate, že instalátor trojky měl snad nějaké potíže s velkými disky...

Corel 3 jsme používali tuším ještě pod Windows 3.1.,tj.16bit,na Win 7 to asi(skoro určitě) nespustíš.
Jak píšou ostatní,buď zkusit virtuální Win98/XP nebo Corel 9,který jde ještě nainstalovat bez zadání instal.klíče a nic si pak online neověřuje.

Dokoupil jsem si licenci. Krásní a geniální američani (záměrně s malým "a") chtěli za reaktivaci dvacet jejich neméně krásných a dokonalých dolarů. Oni se bojí jenom Čerta, že? Tak ať je odpůrce pojebe do jejich dolarových prdelí... Já značím vyřešeno, zúčastněným děkuju.