Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nové SSD na hry

čaute chcel by som si kúpiť nove SSD na hry vedel by mi niekto poradiť ktoré je s týchto troch najlepšie ? chcel by som nejaké do 130€ našiel som tieto

Crucial MX500 1TB SSD
Samsung 860 QVO 1 TB
Seagate BarraCuda SSD 1TB

Na SSD sa budu inštalovať len hry a platformy (Steam,Uplay,atď)

PC Specs.
Silentum Regnum RG4 Pure Black
AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz
GAINWARD GeForce RTX 2060 6G Ghost OC
HyperX 16 GB KIT DDR4 3200 MHz
500GB HDD-500GB SSD Crucial MX500
Corsair CX450M
MSI B450 TOMAHAWK
AMD Wraith Max Cooler
Windows 10 Home 64bit.

500GB SSD by som používal na System a programy. HDD moc nepoužívam ten by som vytiahol

Utiahne to zdroj všetko v pohode ?

Díky za odpovede :-)

Řešení:

Kup hocijake, rychlosti maju +- rovnake, ake chipy pouzivaju ta zaujimat nemusi, pretoze za tie kvalitnejsie das aj 50-70% viac. co je podla mna blbost, pretoze ssd je spotrebak, ak sa ti do 2-3 pokazi kupis si iny.
Ja davam drahsie modely len do serverov, kde pripadna vyssia odolnost modulov voci zapisu nie znamena a ta cena tam nehra az taku rolu.
Ja kupujem WD, Samsungy a Kingstony a ziaden problem som nemal.

QLC (ctyri bity v jedne bunce) - ani bych tolik neresil zivotnost, ktera je teda o dost horsi - ale porad pro bezne pouziti dostatedna, jako rychlost. Ty papirove udaje plati jen a pouze pro SLC cache - az se vycerpa, padne u QLC rychlost desne dolu. Ono to dela i u TLC SSD, ale ne az tak dramaticky. QLC padne klidne na rychlosti nizsi nez u klasickych mechanickych disku. Takze je pekne ze udelali disk jako NVMe M.2, a napisou k nemu ty pohadky o superrychlem zapisu a cteni - ale v skutecnosti:

[QZ4ayTvSuv9bu6AGWAtjoG-650-80.png]

Hadejte ktere disky jsou s QLC?