Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak předělat ikonu neposlušným aplikacím

Zdar,

nize vidite hlavni panel Windows 10 a na nem radu spustenych aplikaci.

[88341-menu-png]

V nabidce Start mam uzivatelsky predelane ikony aplikaci tak, aby kazda aplikace mela krasnou ctvercovou metro ikonu. Vidite nize:

[88342-start-png]

PROBLEM je, ze na hlavnim panelu jsou dve NEPOSLUSNE aplikace (Steam, Opera), ktere moje vlastni ikony nerespektuji a prirazuji tam osklive puvodni ikony, ktere ja nechci. Ze ty aplikace programuji nejake praseci mozecky, to muzeme klidne vynechat. Otazka je, jestli to jde nejak obejit a neposlusnym aplikacim vnutit moje ikonky. Zvlast Opera me vytocila, protoze to jeste pred tydnem slo a ted uz ne. Steam byl vzdycky opozdenej a ctvereckove metro odmital respektovat odjakziva.

Vim, ze je to drobnost, ale proste nemam rad nedokonale veci.

Windows 10 jsou dobry system. Jde jen o zvyk.

Zjistoval jsem proc to zacalo delat u Opery a fanousci na diskuznim foru Opery pisi, ze je to bug, ale Opera se k tomu moc nezna. Hovada to tam dali urcite naschval. Zjistil jsem, ze narozdil od ostatnich aplikaci je u tech postizenych (Steam, Uplay, Opera) na hlavnim panelu odkaz na program na exe soubor, nejde menit ikona. U vsech ostatnich aplikaci je na hlavnim panelu ten zastupce odkazovan na zastupce ve Start menu a az ten na exe soubor a protoze ten hlavni panel sam asi vlastnost ikony nema, tak to tam musi dodat ten zastupce odjinud (ze start menu).

Ne tak u Opery, ta tam ma natvrdo nastavenyho zastupce z plochy a kdyz na plose neni, tak tam odkaze ten exe soubor, proto pak nejde zmenit ikona. Sralo me to, tak jsem si udelal AutoIt skript, ktery hodi ikonu Opery na plochu, spusti Operu a ikonu zase schova pryc. Doufam, ze mi to Microsoft brzo proveri, abych si nahodou na svem PC nenapsal vir. ]:)

Horsi je to se Steamem a Uplayem, tam jsem na zadnou podobnou ochcavku neprisel, takze ikona nejspis zmenit nezle.

%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll - zložka s ikonami Windows.

Operu nepoužívam, Firefox od Mozilla má svoje Favicon (pretiahnutím myšou zámku z browsera z konkrétneho servera na plochu) uložené zdes :

C:\Users\užívateľa\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxx.default-release\shortcutCache\*.*

---------------------------
Na nete sa povaľuje nepreberné priehršlie hotových SW s databázou a náhradou za vkusné ikony z dielne 3D kresličov a maliarov zvučných mien v ultra hd hifi kvalite určených k zámene OS W10.

Že si nejaký večne ubolený, lenivý, zakuklený chazarský židák po materi naštepený nacistickou fóbiou s "lachtaní" nemocí rukami za chrbtom?
Google je stejně nebezpečný jako nacisti, dávejte velký pozor, komu svěřujete svá osobní data!!!

Nejako ti ale mafia lumpenproletariátu vrahov boľševikov s eštébákmi na čele nevadia, lebo tí sľušne, poctivo, inteľigentne vraždili, odpočúvali, udávali, unášali, väznili počas mieru výhradne svojich vlastných, nevinných, neozbrojených občanov v čase mieru a sociaľistického bľaha.