Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přejmenování disků.

Dobrý den. Protože mám kromě Místního disku C ostatní pojmenované Nový svazek (D) (E) (F) atd., potřeboval bych je přejmenovat, abych se v nich vyznal co na kterém je. Lze to udělat ve správě disků aniž bych přišel o data na nich uložená? Děkuji za odpověď. :beer: :beer: :beer:

Ja nechápem ako premenovanie složky či zväzku môže zmazať dáta... zas tý developeri nejsou taký idioti aby to spravili takto nezmyselne. I když je pravda že som videl už hodne vtipné špeciality v softwary. Ja je štandardne pomenuvávam "OS" a "DATA" alebo "Počítač" a "Data", ak mám ešte partície na vyše, tak zvyčajne je tam navyše "Záloha"

[88362-snimka-obrazovky-z-2019-11-12-14-png]
[88363-snimka-obrazovky-z-2019-11-12-14-png]

Zmena písmena nezasahuje do uložených dát.

Zmena písmena by mohla mať vplyv jedine na nainštalovaný SW a nefunkčné odkazy zástupcov na ploche, lebo by sa neopravili tieto písmená v systémových Registroch, súboroch ini, a jedine Sedemboľestná mamenko vie, kde všelikde, kade tade, popísané medzi nebom a zemou.

Lenže silne pochybujem, že by si bol až taký guru majster, ktorý si inštaluje z *exe programové dáta zapísané v OS s ich nasmerovaním pred inštaláciou, či nebodaj presmerovaním (relokovaním) programových zložiek z primárneho oddielu C:\, na iné logické oddiely prípadne na iné fyzické disky.

Ano můžeš, stačí jen přes vlastnosti určitého HDD disku (win+e ) a změnit jméno. Jde jen o název, o změnu tzv 'LABEL'-u, takže o data nedojdeš, a ani cesty k souborům nebudou narušeny.
(WIN+E > pravy klik na požadovaný HDD disk > vlastnosti > label > po přejmenování nezapomeň dole kliknout na aplikovat/uložit)
[enter-volume-label.png]