Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte meteostanici

Ave. Pokud sem můj dotaz nepatří, bez milosti mažte. Má nejskvělejší si přeje "pod keř" novou meteostanici. Priority: venkovní a vnitřní teplota, tlak (vývoj), vlhkost vzduchu, bezdrát (5m stačí), bez konektivity k netu. Ale hlavně - velký (po aktivaci podsvícený /prej nejlépe modře či oranžově ]:)/ displej). Do dvou litrů peněz českých. Žádný anemometr či jiné zbytečné fíčury. BTW: raději ne JVD, mám špatnou zkušenost s jejich "kurvítkama" (dva roky a dead...). A opět: nejraději vlastní zkušenost. Gúglit umím taky. Předem poděkuju za případné rady :beer:

Nejspíš ano, ale s jinou meteostanicí zkušenost nemám. Stejně jsem zjistil, že po nějakém čase se na to ani nepodívám a když náhodou jo, tak vyměním baterie, protože je to vybité. A to ji mám kousek od sebe na vnitřním parapetu.
To ale bude chyba ve mně. Koupím třeba nový vysavač, mixér apod. a 14 dnů to hojně využívám a potom jak když utne. Jakoby to ani nebylo :-) Jinak značku EMOS neznám, ale s tímhle jsem spokojený, ikdyž je mně to víceméně k ničemu. Ale funguje jak má.

k první stanici mi návod sežral pes a protože měla krkolomné párování s čidly po výměně baterek, pořídil jsem jinou.
ta nemá historii tlaku, takže je spíš pro legraci. ale zato obarvuje dosplej podle teploty, to se mi líbí. čili to nesplňuje požadavky, ani neukazuje datum.
preferuju krámy napájené ze sítě, výměny baterek nesnáším.

ale stejně ten krám poznal, že bude zítra pršet, má nějaké chytré čidlo, asi je mokré.

OT: někdy není žádná meteostanice potřeba, má-li člověk k dispozici internet a "najde" si svou lokalitu tady: http://a.la-a.la/
Spousta údajů, záznam každých 10 minut, historie řadu let zpět, k dispozici jsou i surová data (*csv)

My máme tu naši místní profi stanici asi 200 metrů od baráku.

[88380-ala-png]

---
Odpověď nevyhovuje tvému zadání, ale třeba si tam někdo najde meteostanici, kterou má v místě bydliště