Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde mi zvuk, nejspis jen nemam software

ahoj, zkolaboval mi windows a tak jsem ho musel cely preinstalovat a samozrejme jsem vse smazal... jsem pouze laik, tak mozna proto:-) mam laptop od hp a od reinstalace windowsu mi nejde zvuk, ptz to nemuze najit zvukovou kartu. bohuzel nemohu najit uz zadne instalacni cd a nejsem si ani zcela jist, jak se ma zvukova karta jmenuje, ale mozna, ze Intel 82801FBM ICH6-M - AC'97 Audio Controller [B-1]...to jsem nekde vyhrabal:-) na inetu jsem zkousel najit tento ovladac, ale bez uspechu... uz nevim, co mam delat, prosim o pomoc...dik moc

Jéžiši Kriste, vy jste snad tataři!
Napíše typové označení noteboku, načež se mu objeví odkazy typu: "Ovladač audio", "Ovladač Video", "Ovladač chipsetu"....
Na ty klikne (a vůbec ho nezajímá, jaký že to IO tam vlastně je) a rovnou se začnou stahovat příslušné ovladače.To by i mimino pochopilo, nebo by se tam alespoň podívalo a je to tam zřejmé. Ten nápis "Intel 82801FBM ICH6-M - AC'97 Audio Controller [B-1]" tam vůbec nikde neuvidí a vidět nemusí.
Stažením celého balíku driverů a utilit pro notebook měl totiž začít a až teprve potom měl pomýšlet na reinstalaci (samozřejmě, pokud nešlo o havárii systému, kdy mu nic jiného nezbývalo).

No, pokud trvá na ovladači zvukovky a přitom to nesmí být ze stránek výrobce, potom mu není pomoci. Jediné místo, kde se ovladače jeho zvukovky vyskytují, jsou totiž stránky výrobce, kde je ke každému typu notebooku zveřejněn souhrn ovladačů, rozdělených opodle účelu - k VGA, k chipsetu, k síťové kartě a mimo jiné ovladače audio, což jsou kýžené ovladače ke zvukovce.
Pokud někdo není schopen tam ten ovladač najít, tak stejně nemá co přeinstalovávat notebook, je na to příliš hloupý a nadělá víc škody, než užitku a škoda mu radit.
Na další provokace neodpovídám a prosím administrátora, aby zasáhl. Ať to tady nedopadne jako na jistých nejmenovaných stránkách, na kterých nějaký puberťák položí nějaký jednoduchý dotaz, tváří se jako nechápavé jelito, které nemůže jaxi pochopit naprosto zřejmé věci a náramně se baví snahou hodných, leč hloupých a naivních lidí jemu, superborci, pomoci. Dopadlo to tak, že když se potom přece jenom vyskytl nějaký pomoci potřebný začátečník, tak se mu místo pomoci dostalo výsměchu - každý totiž v jeho jednoduchém dotazu hledal provokaci.

No já jsem asi jelito. Problém s výpadkem zvuku naprosto totožný řeším jak na svém HP nc6120 tak na firemním IBM T41 u obou jsem přeinstalovával windows a když jsem po obnově stáhl příslušné ovladače ze stránek výrobce notesů pod označením typů tak mi stále nejde zvuk. Mám ten SOUNDMAX audio na obou notebookách. Mám naistalované kodeky pro windows XP proffesional všechna zařízení pracují správně, vše je zesílené jen prostě nejde ten zvuk. Tak teď babo raď... možná mám někde banální chybu v nastavení ,ale absolutně mne nenapadá kde a jakou... jsem laik tak pokud někdo víte kde je zakopanej pes tak mi prosím písněte na signum.via@seznam.cz děkuji moc

Honza Kříž - Příbram