Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD DISK - Pomalá rychlost ?!

Dobrý den,
zakoupil jsem si SSD disk Patriot Burst, 2,5" - 240GB, následně bez problému zapojil, přeinstaloval pc a nainstaloval OS na novy ssd disk.
Pro ověření rychlosti disku jsem si stáhl programy a zdá se mi že rychlost není taková jakou mají ostatní lidi např: youtube testech nebo recenzi tohoto disku, kde se rychlost čteni a zápisu pohybuje kolem 400-500mb/s, u mě je to max 320mb/s. V programu SSD-Z v položce Interface mám ATA , zatím co jsem u ostatních lidi s tímto diskem jsem viděl SATA (možná to bude problém - nevím )
Samozřejmě oproti klasickém HDD je rychlost znatelná ale i tak mě to přijde zvláštní.

Nebo je tato rychlost zcela normální vzhledem k pořizovací ceně disku a nebo jsem špatně něco zapojil ?

Přikládám screen z testu a fotky (před) zapojeni disku.

Omlouvám se možno za stupidní dotaz.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Je to 240GB, cim mensi SSD, tim pomalejsi. IMHO to zadna tragedie neni, je to proste jeden z nejlevnejsich SSD s malou kapacitou, nevim co za zazraky ceka te za necelych osum stovek. Ty uvadene "zapis/cteni az 500/555" jsou jen opsane z cele tehle rady (nebo ciste jen vycucane z prstu), 480GB verze bude citelne rychlejsi (a 128GB verze jeste pomalejsi)

Ano to máte pravdu, já taky nečekám zázraky za tu cenu, ale jen to přirovnávám s ostatními, kteří mají úplně stejný disk a naměří pomalu jednou tolik, to je vše proč to řeším :-) a tak hledám příčinu, kde sem mohl udělat chybu. Zatím nevím.

Děkuji všem za veškerou pomoc a rady problém vyřešen. Bylo tím jak jste psali. V BIOSu jsem měl nastaveno na IDE, takže jsem přepnul na AHCI a samozřejmě, ještě předtím jsem změnil požadovanou hodnotu v registrech dle viz. odkazu nahoře.

Pro srovnání přidávám screen, který jsem udělal před změnou a po změně.

Ještě jednou děkuji !