Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD DISK - Pomalá rychlost ?!

Dobrý den,
zakoupil jsem si SSD disk Patriot Burst, 2,5" - 240GB, následně bez problému zapojil, přeinstaloval pc a nainstaloval OS na novy ssd disk.
Pro ověření rychlosti disku jsem si stáhl programy a zdá se mi že rychlost není taková jakou mají ostatní lidi např: youtube testech nebo recenzi tohoto disku, kde se rychlost čteni a zápisu pohybuje kolem 400-500mb/s, u mě je to max 320mb/s. V programu SSD-Z v položce Interface mám ATA , zatím co jsem u ostatních lidi s tímto diskem jsem viděl SATA (možná to bude problém - nevím )
Samozřejmě oproti klasickém HDD je rychlost znatelná ale i tak mě to přijde zvláštní.

Nebo je tato rychlost zcela normální vzhledem k pořizovací ceně disku a nebo jsem špatně něco zapojil ?

Přikládám screen z testu a fotky (před) zapojeni disku.

Omlouvám se možno za stupidní dotaz.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Děkuji všem za veškerou pomoc a rady problém vyřešen. Bylo tím jak jste psali. V BIOSu jsem měl nastaveno na IDE, takže jsem přepnul na AHCI a samozřejmě, ještě předtím jsem změnil požadovanou hodnotu v registrech dle viz. odkazu nahoře.

Pro srovnání přidávám screen, který jsem udělal před změnou a po změně.

Ještě jednou děkuji !