Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stejná verze win 10 i po velkých aktualizacích bez novinek

Dobrý den,zkoušel jsem si předčasně bez Insideru aktualizovat Windows 10 pomocí jednoho triku přes příkazový řádek dism.exe / online / add-package /packagepath:"D:\Downloads\Windows.cab " a po aktualizaci nemám ve Windows 10 žádné novinky. Zkoušel jsem pak schválně přes Insider novější verzi a pořád se to tváří jako jarní verze,i když mám verzi pro příští rok.

Nevíte co s tím prosím bez přeinstalace Windowsu ?

Odtud to mám :

https://windowsarea.de/2019/10/windows-10-november-2019-update-installieren/

loading...

V tom windows.cab mám 9 souborů. Zde screen: https://ctrlv.cz/5aXz

Verzi 1903 build 19013.1122 mi to hlásí,ale tváří se to jako jarní verze,když tam nemám nic nového.

S tím windir nevím jak.

Ano,funguje,ale Windows i po Insider updatech v pomalém okruhu vypadá jako jarní verze a nn jako nové s novinkami. Např nemám plánování v kalendáři a další novinky.

To je bezva,ale já to dělal cca před měsícem přnes ten trik s příkazem.Něco se tehdy pokazilo. Pak jsem si stáhl přes tenhle updater jak ty jiný update a nepomohlo to.Pořád se to tváří jako jarní verze. Žádné novinky z podzimního updatu.

(předně, chodím tu radit, na rozdíl od většiny, která sem chodí jen žvatlat nesmysly :-) ... nebo to tu mám taky chodit žvatlat nesmysly?)
Ale on to tvrdí, protože je lamička.
A tvrdí to pravděpodobně proto, že se mu tam zobrazuje u buildu 19013 verze 1903, což je naprosto logické, protože v insider buildu se obvykle zobrazuje verze, ze které ten insider vychází (pokud se build neblíží už finálnímu vydání), tedy v případě 2003 je to 1903, ale ten build 19013 není 1903, ale prostě insider build verze 2003. Kdyby ta lamička nebyla lamička, ale normální uživatel zapojený do insideru, tak by to věděl.
https://changewindows.org/build/19013/pc
https://msbuilds.rg-adguard.net/GetInfo?id=a182de8e-50ad-4771-891a-5942b439a45f
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/11/11/releasing-windows-10-insider-preview-build-19013-into-the-slow-ring/
screen winver z buildu 19013 z netu:
[254977d1573782182t-version-1903-os-build-19013-1122-no-screen-output-laptop-winver_191113.jpg]

Ano, jsi lamička a docela brutálně hloupá.
Proč ti to ukazuje 1903 jsem popsal. To, že ti to ukazuje 1903 neznamená, že to je 1903, není!!! Je to 2003.
Takže ještě jednou:

A tvrdí to pravděpodobně proto, že se mu tam zobrazuje u buildu 19013 verze 1903, což je naprosto logické, protože v insider buildu se obvykle zobrazuje verze, ze které ten insider vychází (pokud se build neblíží už finálnímu vydání), tedy v případě 2003 je to 1903, ale ten build 19013 není 1903, ale prostě insider build verze 2003.

Co na tom nechápeš?
Ten tvůj screen dokládá to, že máš verzi 2003. Jestli to nechápeš tak už nevím jak jinak ti to vysvětlit :-(

Tak proč tedy nemám žádné novinky z těch novějších verzí ? Třeba v 1909 přidali plánování v kalendáři a nemám to tam ,a další novinky také nn. Celé se to tváří jako jarní verze z tohohle roku,nikoliv toho příštího.

Tak ještě jednou, popáté:

se mu tam zobrazuje u buildu 19013 verze 1903, což je naprosto logické, protože v insider buildu se obvykle zobrazuje verze, ze které ten insider vychází (pokud se build neblíží už finálnímu vydání), tedy v případě 2003 je to 1903, ale ten build 19013 není 1903, ale prostě insider build verze 2003.

Už konečně chápeš proč tam máš u buildu 19013 uvedeno 1903, nebo stále ne? To ti tu mám psát stále dokola?
A jestli tě tam ta nesprávná verze u insider buildu tak mate, tak si tam u toho buildu 19013 nastav správnou :-D
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
ReleaseId
Proč tam nemáš v buildu 19013 nějaké novinky se mě neptej, já se o insider buildy, které nebudou nebo nemíní být finálními, nezajímám, se zeptej třeba na MDL. Já jen komentuju ten tvůj přechod na 1909 a píšu ti důvod, proč ti to nejde.

Jenže on nepíše v tom případě pravdu, píše ji jen v případě toho buildu.
Nemůže mít build 19013 a verzi 1903. Může mít jedno nebo druhé, a logickou dedukcí člověk přijde na to, že nejpravděpodobnější je to, že je správně build .-)
https://changewindows.org/build/19013/pc
https://msbuilds.rg-adguard.net/GetInfo?id=a182de8e-50ad-4771-891a-5942b439a45f
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/11/11/releasing-windows-10-insider-preview-build-19013-into-the-slow-ring/

Proč ti to ukazuje 1903 jsem popsal. To, že ti to ukazuje 1903 neznamená, že to je 1903, není!!! Je to 2003.
Takže ještě jednou:

A tvrdí to pravděpodobně proto, že se mu tam zobrazuje u buildu 19013 verze 1903, což je naprosto logické, protože v insider buildu se obvykle zobrazuje verze, ze které ten insider vychází (pokud se build neblíží už finálnímu vydání), tedy v případě 2003 je to 1903, ale ten build 19013 není 1903, ale prostě insider build verze 2003.

Co na tom nechápeš?
Ten tvůj screen dokládá to, že máš verzi 2003. Jestli to nechápeš tak už nevím jak jinak ti to vysvětlit :-(

Lukinho017:
Ty jsi v insideru a nepoznáš na jaké jsi verzi? Naliskej si.
Build 19013 není 1903, ale 2003.
Jelikož ten tvůj cab, mimochodem se dá stáhnout i z Webu MS:
windows10.0-kb4517245-x64_4250e1db7bc9468236c967c2c15f04b755b3d3a9.cab
je určen pro verzi 1903, tak ti to nemůže fungovat.
Jestli chceš 1909 tak si stáhni, jako správná lamička, MCT:
windows10
a nahoď si tam 1909 (čistou instalací nebo pomocí procesu stejného jako se dělá při upgradu, z insider buildu by bylo vhodnější to první).
A nechápu proč máš potřebu tento trik aplikovat až tehdy, když je 1909 ve finálním kanálu, chápal bych to, kdybys jej prováděl třeba už v září (já jej provedl v září).

Návod je dobrý. Je ale určený na finální aktualizovaný (jako rtm revize pro 1909 je 418, ale fungovalo to i na nějaké revize před touto revizí) build verze 1903, tedy 18362. Ty máš verzi 2003, konkrétně insider build 19013, takže ti to fungovat podle toho návodu nemůže. Co na tom nechápeš?????

Udělal jsem tam to podle návodu a pak jsem si ještě nainstaloval ten build z Insdieru.

Nechápu to,že tam nemám novinky z novějších verzí. Na starém PC jsem měl ten stejný build a tam ty věci byly,u tohohle PC nikoliv. To je to,co řeším právě.

Aha,takže to může chybět kvůli chybějící aplikaci ? Já to udělal tak,že první jsem udělal instalaci podle návodu před měsícem a pak jsem viděl,že nějaké věci chybí,tak jsem zkusil build z pomalého kruhu insideru. Tvůrce videa má v infu o systému verzi 1909 a já právě 1903. Všiml jsem si,že i nějaké další věci chybí. Ale přidala se např. Cortana,ale ta zatím nepodporuje češtinu.

Jak jsem psal, až budeš mít build 18362 pokud možno v aktuální revizi (nebo ne moc staré revizi) a nainstaluješ tam tu kb4517245 podle toho tvého návodu a něco se ti bude zdát, že ti nejde a mělo by to v 1909 jít, tak až pak se to dá řešit.
No podle mě něco může chybět kvůli chybějící aplikaci, protože já většinu appx nemám a tedy nějaké nové funkce v 1909, které jsou závislé na těchto appx, mi logicky chybí a předpokládám, že mi chybí z tohoto důvodu :-)
A jestli chceš řešit 2003 tak to já řešit nebudu, protože, jak jsem psal, se o tydlety insider buildy nezajímám.