Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi do starého PC

Do starého PC potřebuji dostat internet přes Wi-Fi.
MB: Asus P8H61-M
OS: Win10
vnitřní porty: 1 x PCIe 2.0 x16, 2 x PCIe 2.0 x1, 1 x PCI
USB 2.0

Je lepší koupit kartu do vnitřního portu, nebo postačí nějaký USB adaptér. který je o polovinu levnější, když potřebuji také, aby to mělo co největší dosah?
Kdybych chtěl, aby PC Wi-Fi signál nejen přijímal, ale zároveň i vysílal, tak musím koupit karty nebo USB adaptéry dva? Tedy aby se přes PC mohla zároveň připojit k internetu televize Sony BRAVIA KDL-55W756C, která je v domě o patro níže.
Koukal jsem se zatím jen do czc, tam je nejlevnější USB adaptér Netis WF2120 za 153 Kč, a nejlevnější karta TP-LINK TL-WN781ND za 299 Kč.

Prečo tak drahé, že až 153 korún? V bazare dosatneš už od 30 korún a urobí to tú istú službu.
Používam výhradne z bazaru nejaký tenda W311U+ plus nejaký tplink router 741, taká placka a ide to nádherne cez tri steny. Skoro 100 Megabitov to vytiahne. Obraz na televízore jak víno.