Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi do starého PC

Do starého PC potřebuji dostat internet přes Wi-Fi.
MB: Asus P8H61-M
OS: Win10
vnitřní porty: 1 x PCIe 2.0 x16, 2 x PCIe 2.0 x1, 1 x PCI
USB 2.0

Je lepší koupit kartu do vnitřního portu, nebo postačí nějaký USB adaptér. který je o polovinu levnější, když potřebuji také, aby to mělo co největší dosah?
Kdybych chtěl, aby PC Wi-Fi signál nejen přijímal, ale zároveň i vysílal, tak musím koupit karty nebo USB adaptéry dva? Tedy aby se přes PC mohla zároveň připojit k internetu televize Sony BRAVIA KDL-55W756C, která je v domě o patro níže.
Koukal jsem se zatím jen do czc, tam je nejlevnější USB adaptér Netis WF2120 za 153 Kč, a nejlevnější karta TP-LINK TL-WN781ND za 299 Kč.

Staticke zariadenia v domacnosti ako je stolne PC, TV ... odporucam pripajat LAN kablom.
Nielen preto, ze kabel ma rychlejsi, spolahlivejsi prenos, ale Wifi siet pre smartfony, tablety ... bude menej zatazena.

Ked sa naozaj neda pouzit LAN kabel, tak pouvazuj o moznosti "Powerline" adaptér .

Az tretia moznost je Wifi (USB, karta, klient).
1. Karta do "vnitřního portu" je najhorsie riesenie, pretoze antena trci vzadu z PC v dosahu elektomagnetickeho smogu PC a kablov. PC je vecsinou takmer oprete o stenu a signal tieneny kovovou bednou.
2. USB adaptér ma len "pidi" antenku, ale mozes pouzit USB predlzovak a samotny adapter umiestnit do priestoru najlepsieho prijimu (a dalej od bedne PC).
3. Najlepsie (co sa tyka Wifi) je pouzit AP-cko v rezime klient (napr. TL-WA801ND), umiestnit do priestoru najlepsieho prijimu a prepojit s PC kratkym LAN kablom.
(Ked chces pripojit viac zariadeni, pouzi napr.TL-WR843N)
---------------------------------

Kdybych chtěl, aby PC Wi-Fi signál nejen přijímal, ale zároveň i vysílal, tak musím koupit karty nebo USB adaptéry dva?

Nie, Wifi je obojstranna komunikacia, takze prijima/vysiela.
Ked sa chces pripojit napr. sem do Poradne, tak musis napred vyslat poziadavku a potom mozes prijat data, ktore Ti stranku zobrazia.

Tedy aby se přes PC mohla zároveň připojit k internetu televize Sony BRAVIA KDL-55W756C

Kedze sa pytas na pripojenie PC cez Wifi, tak predpokladam, ze mas doma Wifi router.

Tak TV Sony nepripajaj "přes PC" ale priamo do Wifi routra (hlavne ked je o patro níže) a najlepsie LAN kablom
.

Nemam zadny Wi-Fi router, kabelum se chci uplne vyhnout. Mam pripojeni k internetu pouze pres LTE v mobilu, z mobilu ho obcas sdilim pres Wi-Fi do TV, chtel bych ho takto sdilet i do PC o patro vys s tim, ze pres patro to v dome bohuzel nefunguje. Tedy napr. kdyz budu mit mobil u PC v nabijecce, tak TV na Wi-Fi do mobilu pres strop nedosahne, odpojuje se to. Takze jsem myslel, ze by se k mobilu pripojil pres Wi-Fi PC a ten by mel treba vyssi dosah Wi-Fi signalu a do nej se pripojila TV.

To je právě ta Wi-Fi přes zdi nebo strop. Lepší by bylo zjistit v okolí různé poskytovatele internetu a ke klientovy do zásuvky zapojit PowerLine adaptéry, když nechceš tahat kabely. Jeden nahoru a druhý dolů. Správně by to mělo být na jedné fázi, proto to nemusí fungovat, ale můžeš to pořád ve 14 denní lhůtě vrátit.

Nebo nějaký modem a do něj zapojit ty PowerLine. https://www.czc.cz/tp-link-m7350-lte/166003a/produkt
To bys musel poskytovatele požádat o datovou SIMku.
Nejlevnější a nejefektivnější řešení je ale natáhnout kabel. Buď provrtat podlahu nebo ho protáhnout oknem.

Datovou SIM mám právě v mobilu, ten funguje i jako modem, nepotřebuji přece další modem a další datovou SIM a platit za ní další paušál. PowerLine adaptéry sice zajímavé, ale dost omezující a drahé, když pak přijdu dolů k televizi třeba s notebookem, zase se nepřipojím. Potřebuji tam mít Wi-Fi signál a ne konektor na síťový kabel. Zdá se mi to zbytečně komplikované, drahé a omezující proti Wi-Fi.

Nevím co je opakovač, jako že přijímá Wi-Fi a pak jí vysílá dál? Pokud jo, tak ano, to jsem chtěl udělat z PC. Prostě jsem chtěl připojit staré PC k internetu přes Wi-Fi a při té příležitosti, když už budu muset kupovat nějaký Wi-Fi HW do PC, prozkoumat, zda to PC nemůže zvýšit dosah Wi-Fi signálu. Nevím, jestli kvůli tomu mám koupit do PC to Wi-Fi HW jednou nebo rovnou 2 kusy? Když to PC bude např. přes Wi-Fi USB adaptér Wi-Fi signál přijímat, tak ho asi nemůže přes ten samý HW šířit dál? Nebo jo?

Ano, přesně tak. Namátkou něco takového https://www.czc.cz/tp-link-tl-wa850re/122734/produkt
Nechcou se mně číst přesné parametry toho zařízení, to nechám na tobě. Zrovna si přečti návod.
Není to ale nejlepší řešení, ale když jinak nedáš...

Zapneš si wifi na mobilu a jeden opakovač dáš na místo, kde máš ještě relativně dobrý signál a druhý opakovač o patro níž, ale taky tam musí být ještě signál a máš zase větší dosah. Pak máš co chceš.
Za tohle se až stydím, že ti takové řešení doporučuju, až to uvidí méďa, tak mě zmrazí :-)

Signál z internetu budeš přece příjmat a vysílat přes ten mobil. Opakovač můžeš zapojit k zásuvce blízko PC a propojit ho z PC kabelem za pár korun, nebo si koupit nějakou tu Wi-Fi kartu.

přes strop ten signál prakticky nechytíš, ale potřebuješ tím napájet dokonce 2 krámy. jako "bonus" pro příjem předpokládáš usb adaptér bez antény.
není v té obci střediskové nějaká wifi, na kterou bys pověsil normální router?
když nechceš platit dva tarify, záleží ti víc na tom v mobilu, nebo doma u pc/telky?

pro doplnění: jestli nechceš udělat kabelové propojení mezi pc a telkou (stupačkou, schodištěm, jinou dírou), máš to vyřešené. nech to tak jak to máš. žádné normální řešení tam nevidím.

Myslis jako mobil prenaset bud dolu k TV nebo nahoru k PC? Asi to tak skonci, koupim jen do PC ten USB Wi-Fi adapter, pokud je pravda to jak psal Jufo nahore, ze Wi-Fi karta do vnitrniho portu je horsi reseni.

Urcite nechci platit dalsi pausal za dalsi datovou SIM ani pausal za Wi-Fi, potrebuji mobilni pripojeni pres LTE, protoze ho vyuzivam i jinde nez jen doma.

za mě je špatným řešením ten tvůj vybraný usb adaptér s nulovým ziskem antény, kterým chceš přijímat utlumený wifi signál skrz strop.
lepší: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431/produkt

wifi karta do pci slotu je stíněná kolem visícími kabely. při přímém směru signálu v bytě často zavazí kovová case pc, to při signálu shora nebude tolik zavazet. mívá výkonnějšího brouka, co s týká průchodnosti a zatížení cpu. ale pro pomalý signál wifi je to skoro jedno.

pokud preferuješ mobilní data, pak samozřejmě bude domácnost ochuzena, s tím se nedá moc dělat.
jenom nechápu smysl celého dotazu: chceš ponechat mobilní data, domácí "síť" ti nevadí řešit přenášením mobilu mezi patry. cokoliv ti připadá drahé, k možnosti protažení lan mlčíš. (pc může přijímat wifi a sdílet připojení přes lan)
mě z toho vyplývá jediné: neměnit současný stav.

jak výš píše lukáš o tom opakovači: je to problematický krám co se týká spolehlivosti připojení. útlum signálu přes strop je velký a když už dorazí k opakovači, může dorazit i k vedle stojícímu wifi přijímači. vidím tam riziko investice která se nevyplatí, s tím že do tetherující sítě řadíš další wifikrám s vlastní hlavou. nešel bych do toho.

Prečo tak drahé, že až 153 korún? V bazare dosatneš už od 30 korún a urobí to tú istú službu.
Používam výhradne z bazaru nejaký tenda W311U+ plus nejaký tplink router 741, taká placka a ide to nádherne cez tri steny. Skoro 100 Megabitov to vytiahne. Obraz na televízore jak víno.