Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolísání otáček zdroje v zátěži

Ahoj potřeboval bych radu.Když třeba zapnu nějakou náročnější hru, příkladem teď dohrávám Monster Hunter: World...tak už v menu hry postupně slyším jak se zvedají otáčky na ventilatoru u zdroje.
Nejprve jsem myslel že to je grafika ale pak jsem opravdu zjistil že to dělá zdroj.Pochopil bych že v zátěži je třeba více chladit.Ale ty otáčky lítají dolů - nahoru , dolů - nahoru. Je to dosti nepříjemné a hlavně to dříve vůbec nedělalo.
Sestava : i7-9700K, RTX2070 super, 16GB DDR4 2666MHz,deska ASUS Z390 Prime,m.2 500GB a ten zdroj Seasonic M12II-620 Evo - 620W .
Máte někdo nějakou radu??

Diky Karel

Je to modular takze jsem vetsiniu vycvakal kabely a vyfoukal podctive ze vsech stran co slo + i zevnitr pomovi te plastove trubicky co davaji k tomu vzduchu ve spreji...ted jsem koulal na paragon a je pres 2 roky stary tsn zdroj...takzr uz po zaruce asi tak muzu zkusit vymenit vetrak..jaky doporucite.?

Taky stlačený vzduch používám, ale jednou za rok až dva vždy vše rozdělám a beru to štětečkem a potom zase vzduchem.
Po rozdělání aspoň vizuálně zkontroluji veškeré komponenty v PC.
Co se týče ventilátorů, záleží na rozpočtu. Ale doporučil bych ti podle značky a hlavně podle průtoku vzduchu.
Arctic Cooling, Akasa, Nexus, Noctua.
Rozměry by měly měly být stejné, jako má původní ventilátor. Nejspíš 120 x 120 x 25 mm, ale to si ověř, nejsem si jistý.
Taky mrkni, jak je zapojený ten původní.

dneska jsem s tím lehce laboroval...a ráno jsem zapnul opět hru a sice dělal zdroj kravál ale celkem přijatelný.Až k večeru když jsem topil v radiátorech a měl v místnosti cca 23-24 stupňů tak opět otáčky začali lítat.Jako chápu že chlazení v teplejší mistnosti je horší.Ale zdroj má svůj okruh na chlazení bere si vzduch z podbedny a ta je cca 2cm od stolu...zadné zábrany nebo něco tam nemám ani vzadu kabely u výdechu zdroje.A hlavně jsem měl do teď pokoj...spíše jsem slyšel občas grafiku.Až poslední týden tak.Mám jestě v záruce takže vetrák měnit nebudu.Přemýšlel jsem že asi koupim nový zdroj a uvidim pokud to bude v pohode pohodě pošlu tento na reklamaci.A buď něco zjistí nebo ne.