Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Unix - zátěž systému

Zdravím, v předmětu, kde pracujeme s unixem jsem dostal za úkol pomocí cronu zajistit: "1x za den zjistěte informace o zátěži systému", jenže mě nějak nenapadají žádné příkazy, které například umí zjistit nějaké procentuální využití cpu, operační pamětí, disku, popřípadě teplota třeba cpu. Je tu někdo kdo by měl nějaký nápad? :D
Předem děkuji

free (volne miso v pameti, swap, buffery a cache)
acpi -V (stav baterky, teploty, chlazeni)
iftop (vyuziti site)
iotop (zatizeni I/O tedy hlavne cteni/zapisy na disk)
lscpu (aktualni rychlost CPU a nim/max)
nmon (spousta zajimavych veci)
ifconfig (pro odeslane a prijate packety celkem)
iptables (pro packety zahozene ci presmerovane nekam jinam)
/sbin/swapon (pro pouziti jednotlivych swapu)
/proc/mdstat (pro stav RAIDu)
(a rada dalsich souboru v /proc)
(a rada dalsich nastroju)