Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabíjačka

Zdar,chcel by som sa spýtať na názor tých ,ktorý tomu rozumia.Chcel by som si kúpiť túto nabíjačku:
https://www.alza.sk/gp-usb-nabijacka-baterii-u421-4-x-aa-gp-recyko-pro-d5580051.htm
Cena sa mi zdá príliš nízka vzhľadom na to ,že k nej sú pribalené aj 4 baterky 2000 mAh. Recenzia tam neni žiadna ,ale na Heuréke som niečo našiel a pozitívne. V popise je veľmi ospevovaná,takže ,keď máte osobnú skúsenosť,alebo tý ,ktorý sa vyznajú.Poprosím vás o názor,vďaka.

USB ma napeti 5V. Jak dlouho jim bude nabijet baterku s kapacitou 3 Ah zalezi na tom, jaky proud do ni pusti. Baterka ma napeti asi (dle typu) 1.5V, takze prez normalni DC/DC menic tam dokaze z povoleneho proudu v USB kabelu 3A nacpat 5/1.5*3A=10A, cili teoreticky a beze ztrat by tam nabil 4 takove baterky za 1.2 hodiny. Prakticky to bude o neco dele, protoze ucinnosti a ztraty a povolene nabijeci proudy. A kdyby byl napajeny ze zdroje 5V/0.3A tak ty baterky klidne nabije stejne, jen mu to bude trvat 12hodin+ztraty.

A jak ted koukam:
Doba nabíjania priložených článkov (h:min): 0:40/1:20/2:40
Doba nabíjania AA 2 700 mAh: 1:00/2:00/3:30

navzajem ty udavane casy priblizne odpovidaji hodnote kapacity 1.8-2.0Ah

tak na aliexpressu najdes usb nabijecky od pul eura a 2000mAh nabijitelne baterky asi od 2 euro.

V TME, coz povazuju za solidni obchod maji podobne https://www.tme.eu/cz/details/gp-u411_4x2000pro/nabijecky/gp/gp-u411-4-x-r6-2000mah-pro/ , jen s 2.600 mAh baterkama za 14 EURO. takze 19EURO u alsy me neprekvapi, cena to je realna, co se obsahu tyce, tezko rict - zeleny skret ma zimni slunovrat v lete, takze je tam zjevne mozne cokoli.

Abys to nabil, tak tam musis nastouchat 2Ah - coz muzes udelat tak, ze tam budes rvat 2A po dobu 1hodiny, nebo 0.2A po dobu 10 hodin (nebo v jakemkoli jinem pomeru - pri zanedbani ztrat) - proste proud*doba=kapacita, kapacita je dana baterkou, proud a dobu muzes menit tak, aby ti to vyslo na to co mas a co ta baterka snese.

A USB ti dava 5V, zatimco na tu baterku privedes tak 1.5V-2V, cili vykon USB (5V*2A=10W) a vykon nabijeni (2V*5A=10W) ti musi radove odpovidat ((nebo tam mas nekde ztraty a vykon nabijeni bude mensi a bude to hrat. Teda ztraty tam mas urcite a s takovymhle proudem ti ty baterky budou hrat sakra dost, takze spis to bude z USB odebirat min, nez by maximalne mohlo)

Potrebuješ tam nacpat energii. USB port 5V 2A ti dá 10W, po ztrátách optimisticky 9W
Ty máš 4 baterky NiMH tak jsi schopný je nabíjet víc jak 2A, ale ty články se budou nabíjet nižším proudem, který bude ke konci navíc klesat. Takže pokud budeš mít 2A USB zdroj, tak by měl být na nabíjení dostatečný