Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTB Dell - preco nefunguje nova baterka?

Ahoj,

znamy ma NTB Dell Latitude E6320 s dosluhujucou baterkou, vid.priloha dole. Objednal so mu tuto baterku:192092274080

Zalozil ju, fungovala 2 dni kym sa nevybila a teraz mi volal, ze sa mu neda nabit. Indikator baterie vpravo dole pri hodinach preblikne niekolko krat a dalej nenabija. Skusal udajne aj iny zdroj od nejakeho kolegu (zdrejme tiez z NTB Dell).

Ziadne dalsie rozumne info som sa nedozvedel (takze je mozne, ze popis situacie je nie celkom presny).

Otazka je, maju NTB Dell nejaku fintu, co treba spravit pri vymene baterie? Zresetovat nejake nastavenie? Nova bateria ma vacsiu kapacitu ako povodna, moze to byt problem? Alebo maju Delly nejaku ochranu pri neoriginal baterke? Nejak nechapem, preco by to nemalo fungovat.

Ať to pár hodin nebo dní používá bez baterky jenom na zdroj, pak to samé s baterkou a zdrojem, a možno se baterka "chytí". Mně se to stalo párkrát stalo i s originální baterkou, jakmile se vybila do 0, tak pak nechtěla "naskočit" a dokonce i zkratovala zdroj. Po pár dnech se umoudřila a zase se dala normálně nabít a používat.

Takze som mu povedal, nech vypne NTB, zalozi baterku a necha vypnute cez noc na nabijacke. Dufal som, ze sa to chyti a zacne ju nabijat.

Tu je vysledok: onurj (inak, ma to len 2MB a tu na poradnu sa to neda nahrat ??)

Moze byt ta baterka vadna? Staru mu nabija, akurat je uz slaba, vydrzi len par minut. Ma blikanie tych lediek nejaky hlbsi vyznam?

Takze zasielam riesenie zahady. Cely problem spocival v tom, nova baterka ma vacsiu kapacitu a ze NTB mal nastavene expresne nabijanie. Myslim, ze zrejme nabijacka nedavala dostatocny prud a zafungovala nejaka ochrana. Po prepnuti na normalne nabijanie vsetko slape.

Vdaka vsetkym za rady.