Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký SSD?

Zdravím,

pracovní stanice konstruktérů HP Z .., Xeon, 16 GTB RAM, NVidia Quadro, Win7 zatím. Mají jako systémový disk malé SSD = pouze 250 GB. Dále je tam SolidEdge ( něco jako Autocad ) a nějaký sw pro simulaci robotů +pár drobností.

Potřebují to nahradit větším. Díval jsem se na 500GB https://www.alfa.cz/product.php?eid=10516000400000046UN
ale teď mě napadlo, jestli by nevylo vhodnější ještě větší. Samsung se mi líbí, že má přibalený i sw pro přetažení dat, má 5 let záruku, a stojí 2000 s DPH ( což u jednoho disku není tak moc, ale když to uvidí ostatní konstruktéři, budu to měnit í u dalších PC ). Nebo se mám spokojit s těmi 500 GB a nechat je, ať projekty ukládají na NAS? Tam je RAID5 z klasických disků.

Dáte i jiný tip? vyzkoušený SSD SATA, dobrá záruka, snadné přetažení na nový disk i na HP.

díky

Samsung 860EVO - klidne, jinak v stejne kategorii treba Crucial MX500, nebo WD Blue - vse tak nejak srovnatelne, rozhodoval bych se jestli 500GB nebo 1TB dle penezenky. "Pretazeni na novy disk" je jen veci software, nijak nesouvisi s hardwarem/danym SSAD (akorat vyrobci zvyknou pribalovat - davat ke stazeni nejake OEM verze vazane na konkretni znacku). Nastroju na to je spousta, ja taham na flashce treba Acronis TrueImage, nebo Clonezillu.