Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak v Affinity Designeru připravit vizitky pro tisk na A4?

Dobrý den všem,
používám pro tvorbu grafiky Affinity Designer; teď bych potřeboval připravit vizitky pro tisk. Vizitku jsem si připravil tak, aby tam byl prostor na ořez, takže má rozměr 94x54mm, nicméně v tiskárně po mně chtějí "Připravená tisková data na A4 10ks vizitek seskupených na střed". A s tím si nevím rady (za což může má chabá schopnost ovládání tohoto programu).
Díky všem, kteří projeví snahu pomoci. :-)

To chtějí mít rozložené jak? Předpokládám 5 řádků, 2 sloupce vizitek na jedné A4?
A chtějí to mít úplně nalepené na sobě, bez jakýchkoliv mezer mezi jednotlivými vizitkami? Takto?

Jako že si A4 rozdělíš na půlky ve svislé i vodorovné ose, a pak začneš umisťovat navštívenky. Levé na levou polovinu, jejich pravý okraj bude ve svislé ose, obdobně pravé na pravou polovinu s levým okrajem v ose. A pak se musíš vypořádat s tou pěticí vizitek v jednotlivých sloupcích, tedy prostřední vložíš na vodorovnou osu tak, aby tato osa byla v polovině té prostřední/třetí vizitky.

Netuším, co pod "Připravená tisková data na A4 10ks vizitek seskupených na střed" přesně představit :-)

Teď tu AD po ruce nemám, ale udělal bych to nějak tak (pokud máš hotovou jednu navštívenku), že bych si do jiné/pomocné vrstvy udělal ty dvě osy a tu navštívenku prostě podle nich nakopíroval podle těch (mně nejasných) požadavků tiskárny.

Za necelou minutu, viz příloha (jasně, neuvěřitelně odflinknuté :-) )

Udělal jsem navštívenku vlevo nahoře, na papíře A4. Když byla hotová, prostě jsem ji vybral myší:

[88452-k1-png]

po vybrání to vypadá takto:

[88453-k2-png]

No a nakonec jsem to (držím stisknutý levý Ctrl) myší rozkopíroval. Samozřejmě, dá se to vyrovnat - a i ten formát navštívenky jsem neměřil. Ani jsem se nepáral s těmi osami, jak jsem popisoval výše.

Jak udělám bílý obdélník tak, abych nic nepřekreslil?
edit: OK, nástroj Rectangle a nastavím Opacity na 0. Potíž je, že v tu chvíli už mi to nenabídne Group, takže pokud to budu chtít kopírovat do nového dokumentu, zkopíruje se mi jen obdélník a už ne to ostatní (tedy text pod ním).

Udělej ho vedle a tu navštívenku na něj přesuň. Následně, pokud by ta navštívenka byla dole (neviditelná), přehoď v Layers pořadí vrstev, tu (případně zgrupovanou) navštívenku měj výše. Na obrázku je zgrupovaná navštívenka fialově a bílý větší okraj hnědě.

[88460-layers-png]

A nebo začni výrobu navštívenky tím větším bílým obdélníkem :)

OK a celé to teď zkopíruješ jak? Pořád to jsou 2 objekty, čili když je budeš chtít hodit 10x na A4, nepovede se ti to nijak jednoduše, nebo ano? Mně to nejde, mám rámeček a v něm vsazenou zGroupnutou vizitku, ale s celým tím zázrakem nepohnu, pořád se to vůči sobě hýbe, což nechci, potřebuju to hodit na a4 jako jeden kus (tedy jakoby to byla už vytištěná vizitka, která má okraje a text).

Díky moc, konečně se mi to podařilo nasázet na A4. Samozřejmě pořád nevím, jestli je to tak, jak chtěli v tiskárně, ani jestli tam nechtějí přidat ořezové značky, ale to je fuk - jak jsem zjistil, všude si vymyslí něco jiného.
Důležité je, že díky Tvému a několikahodinovému úsilí umím v Designeru zase o trochu víc. :-)
(a teď si jdu za odměnu prohlédnout tu křivkovou Sisinku)