Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook green screen

Zdravím chcel by som sa spýtať včera som si pozeral seriál a z ničoho nič mi naskočila na notebooku zelena obrazovka nič sa nedalo robiť tak som ho vytiahol z elektriny keďže mi nešla baterka, a už sa nedá zapnúť dioda baterky svieti jak stisnem na štart klávesnici zasvietia diódy a po pol sekunde tie diódy vypnú neviete čo s tým?

Intel core i5-7200U 2.5ghz with turbo boost to 3.1ghz
Nvidia GeForce 940MX 2gb dedicated vram
8gb ddr4 ram
96ssd
1000gb

grafika je mrtvá, celé vyhodit. nic lepšího napsat nejde, protože jsi líný napsat typ notebůů.

karta "GeForce 940MX" byla dětmi považovaná za "herní", proto podle tvého popisu tipuju, že je ta grafika upečená.
kdysi se používaly výměnné moduly grafik (mxm), podle fotky plošného spoje na netu jde dohledat, jestli to není takový případ - a jestli by to nemohlo jet bez externí grafiky.
takže si to musíš rozebrat sám, když je typ tajný.

Neni možný nějaký hard-reset (přinejhorším vyndat cmos baterku a nějakou dobu počkat). Zelená obrazovka je divná, windows má modrou, zelenou obrazovku "kernel panic" mají některé linuxy (viděl jsem to za dobu co linux používám opravdu jen párkrát).
Vypadá to teda na závadu hw. Očuchal bych, jestli něco nevyhořelo (tedy jestli není někde vidět nebo cítit nějaká zjevná závada), ale notebooky jsou vůči tomu docela blbovzdorné, pokud se přehřejí, vyvolají thermal shutdown (už jsem taky pár "uvařených" notebooků viděl, takže vyloučené to neni).
Může to být cokoliv a chtělo by to nějakou zevrubnější diagnostiku, jestli jenom chybí obraz (to by se asi poznalo, ntb by dělal vše jako obvykle, jen by nezobrazoval) nebo něco dalšího. Co zkusit externí monitor?, ale jestli spouštění blokuje nějaká vadná periferie, tak ani to nepomůže. Mrtvý neni, pokud nějak reaguje (rozsvícením ledky) ale jestli je šance ho oživit, to se takto na dálku tipuje dost blbě.

Neni možné, rozobral som ho vyčistil poodpajal som všetko batériu grafickú procesor ram ssd HDD, vyčistil a zapojil som a nejde, jak zapojím do elektriny automaticky sa zapne a po pol sekunde vypne preskočia tie diódy modré a to je všetko, a zas teraz sa sám zapne a vypne pričom ani obraz nenaskočí aj keď je sklopení

je vymalováno.

dal jsem odkaz na fotku plošáku a z ní je jasné, že nemá odpojitelný modul grafiky -> když ten krám nenastartuje ani do biosu, je tím pádem na vyhození. můžeš z toho leda vytáhnout disk, možná ramky.

můžeš se zeptat toho co ten krám používal a nejspíš tu parodii 940m přetěžoval, co s tím dělal a jestli přitom sledoval teploty. až ti zase bude chtít zničit druhý notebook, ať víš, komu to nepučit.

"Jéé, táta má v noubůůku herní grafiku 940MX, jdeme si na tom zahrát Fortnite" - a to nemusím být věštec. Upečená karta, jak zde bylo doporučeno, zkus přepnout na integrovanou, buď to rozběhneš a je potřeba jen vyměnit grafika nebo to nerozjedeš a můžeš si z toho udělat cool zelenou lampičku. Pokud bude chyba v grafice a nechceš ji nutně vyhazovat, zkus to hodit do trouby, kde se znovu zataví spoje (ne, není to vtip, to se vážně dělá, než budeš mít nemístnou poznámku...) ale nemyslím si, že to něco s tak velkým brčálníkem udělá.

Nevím, za mých dob platilo to, že když chce někdo poradit, tak nemá debilní poznámky. Nikdy nikomu nepřeju nic zlého, doufám ale, že to u tebe odnesla deska, třeba se ta arogance tím napraví :-) Po tomhle komentáři jsem začal i zvažovat, jestli ti je vůbec víc jak 15.