Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook green screen

Zdravím chcel by som sa spýtať včera som si pozeral seriál a z ničoho nič mi naskočila na notebooku zelena obrazovka nič sa nedalo robiť tak som ho vytiahol z elektriny keďže mi nešla baterka, a už sa nedá zapnúť dioda baterky svieti jak stisnem na štart klávesnici zasvietia diódy a po pol sekunde tie diódy vypnú neviete čo s tým?

Intel core i5-7200U 2.5ghz with turbo boost to 3.1ghz
Nvidia GeForce 940MX 2gb dedicated vram
8gb ddr4 ram
96ssd
1000gb

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Neni možný nějaký hard-reset (přinejhorším vyndat cmos baterku a nějakou dobu počkat). Zelená obrazo…
ml1 26.11.2019 14:08
ml1
Neni možné, rozobral som ho vyčistil poodpajal som všetko batériu grafickú procesor ram ssd HDD, vyč…
RenoRei 28.11.2019 18:06
RenoRei
dodnes neznáš ani typ, nevíš co se s tím dělo = to samo. https://www.google.cz/search?hl=cs&tbm=isch…
lední brtník 28.11.2019 18:38
lední brtník
Acer Aspire 5 (A515-51G-54DN)
RenoRei 28.11.2019 19:09
RenoRei
Kamo, mas tam https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/95443/intel-core-i5-7200u-process… nový
TakUrcite 28.11.2019 20:04
TakUrcite
Áno mám tam aj Intel skúsim to jak prídem domov, myslíš žeby išiel? Ale tým pádom by bola odpálená g… nový
RenoRei 28.11.2019 20:48
RenoRei
Intel grafika je soucasti procesoru Intel. Takze ta druha grafika bude Nvidia nový
TakUrcite 28.11.2019 21:15
TakUrcite
souhlas, grafika je ctverec vpravo od vetraku. Vpravo od ni je dalsi ctverec s cpu Intel a grafikou… nový
Poradim 29.11.2019 07:32
Poradim
tipuju že grafika je ten levý měděný čtverec co chladí i svoje paměti - každopádně nemá odpojitelný… nový
lední brtník 28.11.2019 23:31
lední brtník
Dakujem Vám veľmi pekne, hneď ako prídem od priateľky domov skúsim a Vám dam vedieť nový
RenoRei 29.11.2019 11:48
RenoRei
Už som ho rozobral ale neviem ako mám odpojiť tu grafickú kartu nový
RenoRei 30.11.2019 15:06
RenoRei
je vymalováno. dal jsem odkaz na fotku plošáku a z ní je jasné, že nemá odpojitelný modul grafiky -… nový
lední brtník 30.11.2019 19:27
lední brtník
"Jéé, táta má v noubůůku herní grafiku 940MX, jdeme si na tom zahrát Fortnite" - a to nemusím být vě… nový
mlok8 28.11.2019 21:24
mlok8
Jeeee ja tu hľadám normálnu odpoved nie jeble picoviny o fortnite vid čo si napisal, áno skúsim to ž… nový
RenoRei 28.11.2019 22:13
RenoRei
Nevím, za mých dob platilo to, že když chce někdo poradit, tak nemá debilní poznámky. Nikdy nikomu n… nový
mlok8 28.11.2019 22:20
mlok8
grafika je mrtvá smiř se s tím a kup nový ntb a nebuď tu sprostý, radí ti tu lidi který za to nic ne… poslední
zdenekhadrava 01.12.2019 11:20
zdenekhadrava

Neni možný nějaký hard-reset (přinejhorším vyndat cmos baterku a nějakou dobu počkat). Zelená obrazovka je divná, windows má modrou, zelenou obrazovku "kernel panic" mají některé linuxy (viděl jsem to za dobu co linux používám opravdu jen párkrát).
Vypadá to teda na závadu hw. Očuchal bych, jestli něco nevyhořelo (tedy jestli není někde vidět nebo cítit nějaká zjevná závada), ale notebooky jsou vůči tomu docela blbovzdorné, pokud se přehřejí, vyvolají thermal shutdown (už jsem taky pár "uvařených" notebooků viděl, takže vyloučené to neni).
Může to být cokoliv a chtělo by to nějakou zevrubnější diagnostiku, jestli jenom chybí obraz (to by se asi poznalo, ntb by dělal vše jako obvykle, jen by nezobrazoval) nebo něco dalšího. Co zkusit externí monitor?, ale jestli spouštění blokuje nějaká vadná periferie, tak ani to nepomůže. Mrtvý neni, pokud nějak reaguje (rozsvícením ledky) ale jestli je šance ho oživit, to se takto na dálku tipuje dost blbě.

Neni možné, rozobral som ho vyčistil poodpajal som všetko batériu grafickú procesor ram ssd HDD, vyčistil a zapojil som a nejde, jak zapojím do elektriny automaticky sa zapne a po pol sekunde vypne preskočia tie diódy modré a to je všetko, a zas teraz sa sám zapne a vypne pričom ani obraz nenaskočí aj keď je sklopení

je vymalováno.

dal jsem odkaz na fotku plošáku a z ní je jasné, že nemá odpojitelný modul grafiky -> když ten krám nenastartuje ani do biosu, je tím pádem na vyhození. můžeš z toho leda vytáhnout disk, možná ramky.

můžeš se zeptat toho co ten krám používal a nejspíš tu parodii 940m přetěžoval, co s tím dělal a jestli přitom sledoval teploty. až ti zase bude chtít zničit druhý notebook, ať víš, komu to nepučit.

"Jéé, táta má v noubůůku herní grafiku 940MX, jdeme si na tom zahrát Fortnite" - a to nemusím být věštec. Upečená karta, jak zde bylo doporučeno, zkus přepnout na integrovanou, buď to rozběhneš a je potřeba jen vyměnit grafika nebo to nerozjedeš a můžeš si z toho udělat cool zelenou lampičku. Pokud bude chyba v grafice a nechceš ji nutně vyhazovat, zkus to hodit do trouby, kde se znovu zataví spoje (ne, není to vtip, to se vážně dělá, než budeš mít nemístnou poznámku...) ale nemyslím si, že to něco s tak velkým brčálníkem udělá.

Nevím, za mých dob platilo to, že když chce někdo poradit, tak nemá debilní poznámky. Nikdy nikomu nepřeju nic zlého, doufám ale, že to u tebe odnesla deska, třeba se ta arogance tím napraví :-) Po tomhle komentáři jsem začal i zvažovat, jestli ti je vůbec víc jak 15.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru