Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako zabrániť Androidu používať mSD kartu

Dobrý deň, vedel by prosím niekto poradiť ako zabrániť Androidu aby vytváral systémové zložky na mSD karte? Hľadal som všade kde sa dalo ale nepodarilo sa mi zistiť ako to nastaviť. Karta je dokupovaná a hneď po vložení vytvoril android tieto zložky.
Myslím konkrétne zložky: "Galaxy Tab S5e\Card\Android\data a obb"
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S5e Wi-Fi SM-T720
Verzia OS: Android 9
ROOT: nie
CUSTOM ROM: nie

Ak by bola aspoň možnosť ich skryť... Jediné čo som našiel na webe je premenovať zložku respektíve dopísať pred názov zložky bodku, a síce to zabralo lenže keď som znova otvoril správcu súborov tak už tam bola jedna zložka ".android" a druhá nová "android" čiže žiadna výhra. Zaujímavé je že na mobile mám tiež mSD kartu a žiadne takéto systémové zložky mi tam OS nevytvára.

Už sa mi to podarilo vyriešiť, síce je to taký kompromis ale úplne mi to stačí :-)

Ak by niekto riešil niečo podobné a jedná sa o nesystémovú zložku ktorú chce skryť tak odporúčam tú variantu s premenovaním respektíve pridaním bodky pred názov zložky, takto sa zložka skryje a zobraziť sa dá použitím voľby "zobraziť systémové zložky".
Na systémové zložky to ale nefunguje, ako som už písal, systém si vytvorí znova novú zložku čiže ak tam pridám tú bodku tak bude v adresári SD karty zložka "android" ale aj ".android".
Takže na systémovú zložku som použil tohto správcu súborov: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alphainventor.filemanager
Stačí v nastaveniach povoliť voľbu "skryť/odkryť" potom zvoliť v adresári danú zložku, zvoliť tri bodky a nakoniec voľbu "skryť". Takto zložka zmizne natrvalo, má to len jeden háčik, je to interné nastavenie tej aplikácie čiže ak otvorím zložku mSD karty v inej aplikácii tak tam znova bude tá zložka, mne to ale nevadí, je to dobré tak ako to je teraz.