Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DNS záznam pro WWW

Zdravím, potřeboval bych poradit a nikde nemohu najít odpověď.
Mám zaregistrovanou doménu a potřebuji k ní přidat DNS záznam tak aby se mi po zadání například "něco.doména.cz" zobrazila stránka kterou mám doma na mojí IP adrese. Problém je v tom že ji nemám na klasickém portu 80 či 8080 ale řekněme portu "2222". Potřebuji tedy záznam který by mě směroval na daný port. Podařilo se mi zjistit že by se mělo jednat asi o SRV záznam ale né jak ho sestavit. Návody většinou ukazují podobné příklady jako:

"_sip._tcp.example.com. 86400 IN SRV 10 60 5060 bigbox.example.com."

Nepodařilo se mi to ale do toho DNS zadat. Nejsem si jistý co má být ten cílový hostname, stejně tak ani služba a doménové jméno. Zkrátka to napíše že je tam špatný SRV záznam.
Neví někdo ??

Řešení:

Dobře, tak tedy jinak... Dejme tomu že na portu 80 mám svou webovou stránku 1, na portu 8080 mám svou řekněme firemní reklamní webovky a na jiném portu (který má vlastní doménu) mám tento web. Pokud udělám klasický DNS záznam tak mi bude automaticky nabíhat webová stránka 1. Jak to tedy udělám aby tam naskakovala stránka která má na dané doméně být ?

Hmm, tak jsem to nějak nastavil ale obávám se že s tím budou problémy. V podstatě to kam se snažím nasměrovat doménu je služba v Synology NAS která má vlastní port. Sice mohu přes bránu a NAT směrovat WAN port 80 na vnitřní libovolný port, pokud ale bude na stejné IP více webů a vstupní port bude pokaždé 80..... Problém bude na světě. Momentálně to funguje ale jen do té doby než rozjedu další web.

Sice mohu přes bránu a NAT směrovat WAN port 80 na vnitřní libovolný port, pokud ale bude na stejné IP více webů a vstupní port bude pokaždé 80..... Problém bude na světě.

Pokud máš vícero služeb, např. poslouchajících na jiném portu, či jsou to např. jiné stroje, tak to se pak řešívá tak, že na jednom z nich rozjedeš reverse proxy (apache, nginx), která bude "obsluhovat" spojení na ostatní servery.