Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání her, černá obrazovka prohlížeče

Dobrý den, mám problém s notebookem, kdy se mi u většiny her stává, že hra spadne na plochu, nejde už nijak zapnout (shift+tab) a otevřený prohlížeč je celý černý a musí se restartovat, aby zase fungoval. Zkoušel jsem aktualizovat všechny ovladače, ale žádný vliv to nemělo. Někdy hra spadne po půl hodině a někdy po 5 minutých. Mohl by mi prosím někdo poradit jak mám postupovat, abych zjistil v čem je problém?

Jde o Dell Inspiron 5570,
Win 10 Home, v 1903 (183362.476)
Intel i7-850U, 1.80GHz (8 CPUs)
16 GB RAM
Intel UHD 620
Radeon 530 (4GB)

místo shift+tab by mohlo fungovat alt+tab.
problém tipuju v nějaké agresívní aplikaci běžící na pozadí, která si občas vezme fokus a tím ti shodí hru.
odinstaluj veškeré zbytečné svinstvo, které jsi přidal od doby kdy to nedělalo.

přehled toho co se spouští ... ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Moje chyba, myslel jsem alt+tab :)

Smazal jsem vše co vypadalo podezřele, avšak 6 řádků mám stále "not verified". Jde o Microsoft defender, 4 řádky (mpcmdrun.exe) jsou v "Schedule tasks", které jdou smazat, ale po restartu se opět objeví a 2 řádky jsou v "services", a ty nejde odstranit s hláškou "Error deleting start setting: přístup byl odepřen" (je to nissrv.exe a msmpeng.exe).

Problém stále přetrvává. Naposledy po cca 4minutách hra spadla na plochu a už ji nemohu zapnout.

ms defender (a jiné antiviry) se tak lehko zakázat nedá. čekal bych, že si dokážeš přečíst popis a taky že tušíš co děláš.

mpcmdrun.exe: záznamy do plánovače vrací běžící služba na pozadí od stejného produktu (msmpeng.exe - defender), proto taky hláška, že je přístup odepřen.
nissrv.exe: taky součást defenderu. ve vlastnostech je vidět popis.
defender je navržen pro win10 a testován stovkami miliónů instalací. tak proč ho vypínáš, když originální součást windows tvůj problém určitě nezpůsobuje, ani jsem nic takového netvrdil?

not verified zřejmě jen nemá vyplněný popis, jinak neznamená nic. máš k dispozici název procesu, obvykle i jeho popis, jeho umístění na disku, u těch slušnějších i výrobce. a ty se řídíš přiblblým "not verified"?
jak posuzuješ, co je pro tebe potřebné, nebo co je bůhvíjak stará a (ne)kompatibilní hovadina kterou jsi stáhnul z netu a nainstaloval ty - že má nebo nemá od nějakého programu verified?

ještě jednou a pomalu:
když vynecháme malware v pc, tvoje problémy způsobuje aplikace/služba, která není kompatibilní se systémem. proto ona vyskakuje na popředí a shazuje ti dětinskou hru.
(nám se tak třeba kdysi chovala starší verze acronis true image, ale takových aplikací budou tisíce)

protože sám asi neposoudíš co do pc nepatří ani si to neumíš přečíst, bude asi nutné začít právě tou kontrolou na škodnou. na viry dnes nevěřím, v tomto století je na světě spíš přespywarováno.
začni tady: adwcleaner

jedna technická: samozřejmě že i defender jde ve ve windows zakázat, alespoň v pro verzi windows. ale je to zbytečné.

Spustil jsem tedy ADWcleaner, ten našel a opravil 13 věcí. Při dalším spuštění nenašel už nic, ale problém je stále stejný (hra spadne na plochu, kde slyším všechen zvuk z ní, ale nemůžu to okno znovu otevřít).

Když se podívám do crash logu té hry, tak na konci je vždy zaspamovaná chyba "d3d11: failed to create staging 2D texture w=128 h=2 d3dfmt=10 [887a0005]".

Nevím jestli to s tím má něco společného, ale když chci nainstalovat SupportAssist od Dellu, tak při instalaci dojde k chybě, kde je napsáno, že je potřeba restart. Po restartu vyskočí stejná chyba.

když chci nainstalovat SupportAssist od Dellu

k čemu? nějaký rozumný důvod?

Spustil jsem tedy ADWcleaner, ten našel a opravil 13 věcí.
to není úplně málo. podívej se do logu z jakých míst co smazal, že už na disku nic nezbylo.

podle toho crash logu tipuju i možnou nefunkční instalaci ovladačů. to je originální instalace od výrobce, nebo vlastní opravy "lepších" ovladačů?

SupportAssist, aby našel všechny ty ovladače za mě.

smazané složky pomocí ADWCleaneru už na Cčku nejsou, byli buď ve složce Dell nebo Microsoft. A také pár registrů, které byli také ve složce Microsoft.

Co se týče ovladače ke grafice, tak nejdříve jsem tam dal od Dellu myslím, že to byla 19.9 verze. Když to nepomohlo (a ta hra padala ještě častěji), tak jsem tam dal nejnovější ovladač přímo od AMD v19.11. Ostatní ovladače mám jen od Dell, avšak některé nainstalovat nešli.