Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni PC do 30 000 ?!

Dobrý den,
rád bych koupil nový herní PC svému synovi. Cenu mám stanovenou do 30 000 ,- Kč. Již starší (4 roky) PC vlastní.
Tuďiž skříň, hdd, ssd (nový - pár týdnů) a dvd mechaniku není potřeba kupovat.
Mohl bych poprosit o nějakou sestavu do této ceny ? Samozřejmě jsem hledal herní sestavy již poskládané, ale jsou to starší sestavy i pul roku, což předpokládá, že nemusí být aktuální a mohli vyjít nové generace CPU například.
Díval jsem se i na poskládané sestavy na czc nebo alze, ale nevím zda není lepší si poskládat PC sám (s odborníkem).
Jak jsem zmiňoval, PC bude využíván především na hraní her.

Děkuji za jakoukoliv odpověď a radu.

No k tomu 3600X bude uplne stacit tahle deska: https://www.czc.cz/msi-b450-tomahawk-max-amd-b450/270238/produkt
Navic uz ma podporu Ryzenu 3000 rovnou "z krabice"

Za ty usetreny penize bych pak koupil lepsi grafiku(jinej vyrobce) Ta Ventus je dost otresna :-/
Osobne bych volil tuhle: https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6/264872/produkt
Asi nejtissi karta co jsem kdy slysel. Mam tohle jen v 2080S a nemuzu si stezovat.

Jo presne jak pise lucifer.
Ten 3600X(ted za ty prachy) a 2070S je nejlepsi pomer cena/vykon.

Pak uz to leti HODNE nahoru v korunach za par procent vykonu.
Ten 3700X se muze hodit do budoucna a treba i na praci a cca 2500+- by se dalo jeste "okecat"

U Grafik je to horsi...dalsi na rade je az 2080S jenze ta je (stejny model) o vic jak 7000 drazsi a pritom dava jen par % nahoru.

Rozhodne dostane vic FPS za "horsi" CPU a lepsi grafiku nez opacne :-)

U drtive vetsiny her ti RTX 2070S nedokaze vytizit ani nejlevnejsi AMDecko RyZen 3600 (bez X). Jakykoli procesor nad timto se muze hodit do budoucna az budes upgradovat grafiku, tak nebudes muset menit procesor, ale momentalne je to snad mimo nejvykonejsi Titan grafiku zcela zbytecne. (Edit: mluvim o hrach samozrejme, jinak jsou cinnosti, kde se vykonejsi procesor hodi, ale hry to nejsou.)

Spíš hodně nepovedený vtip. Tyhle složené PC jsou fajn pro člověka, co to nechce řešit, nakoupit to a čeká od toho, že to poběží max 3 roky. Bohužel se obávám, že zde to bylo myšleno naprosto vážně, čehož se děsím ještě víc...

To je jako "ha ha vtip" ? Tyhle předpostavené PC od e-shopů jsou většinou větší shity než od značek. Když už bys musel, tak přinejhorším CZC to má kvalitnější než Alza ale taky ne o moc. Za ty prachy postavíš daleko lepší sestavu.

Dost nesmyslné je tam narvat například SSD 500 GB, k tomu 1 TB HDD a k tomu Intel Optane :-D To je vyloženě vyhazování peněz. Za cenu těhle srandiček hodíš dovnitř pořádný SSD a něco ti ještě zbyde. Ty ramky jsou čiré zoufalství a zbytek postavíš za tu cenu daleko lepší.

Jo Hal je taky dobrá prdel no :-D Já nechápu, proč si lidi ty postavené PC kupují. Jako dobře, třeba do 10-15 tisíc to až takový tah na bránu mít nebude ale nad tuhle částku... Jako je už rozdíl, když máš za 25 tisíc něco, co ti v pohodě utáhne na FHD 60 FPS hry často i na plné detaily a když máš něco, co se tváří, že je čistý "výkon" ale reálně to má problém spustit prohlížeč :-D Navíc dnes to zvládne snad už opravdu každý, třeba dokonce i v CZC stačí dojít na pobočku jako laik a říct, co chci aby to dělalo, vzít si někoho znalého PC s sebou, spolu to zkonzultujete a je hotovo. Je to asi taková logika, jako když si někdo koupí PS 4 Pro místo PS 4 Slim, i když hraje jen 1-2 hry, nemá 4K televizi ani nepoužívá VR a zapne to 1x za týden. :-D