Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni PC do 30 000 ?!

Dobrý den,
rád bych koupil nový herní PC svému synovi. Cenu mám stanovenou do 30 000 ,- Kč. Již starší (4 roky) PC vlastní.
Tuďiž skříň, hdd, ssd (nový - pár týdnů) a dvd mechaniku není potřeba kupovat.
Mohl bych poprosit o nějakou sestavu do této ceny ? Samozřejmě jsem hledal herní sestavy již poskládané, ale jsou to starší sestavy i pul roku, což předpokládá, že nemusí být aktuální a mohli vyjít nové generace CPU například.
Díval jsem se i na poskládané sestavy na czc nebo alze, ale nevím zda není lepší si poskládat PC sám (s odborníkem).
Jak jsem zmiňoval, PC bude využíván především na hraní her.

Děkuji za jakoukoliv odpověď a radu.

U drtive vetsiny her ti RTX 2070S nedokaze vytizit ani nejlevnejsi AMDecko RyZen 3600 (bez X). Jakykoli procesor nad timto se muze hodit do budoucna az budes upgradovat grafiku, tak nebudes muset menit procesor, ale momentalne je to snad mimo nejvykonejsi Titan grafiku zcela zbytecne. (Edit: mluvim o hrach samozrejme, jinak jsou cinnosti, kde se vykonejsi procesor hodi, ale hry to nejsou.)