Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spatny zdroj?

Dobry den,
skladal jsem pc a pri beznem pouzivani je vse ok. Ale pri hrani her pc crashne a restartuje se. Zkousel jsem furmark i prime95 testy a nic se nestalo. Mel jsem podezreni ze je to driverem na grafiku, jelikoz je to raden 5700xt, ale v hwmonitor jsem zjistil, ze +5 V napeti u mb je jenom +1 V. Je mozne ze je spatny zdroj? Da se to poznat jeste nejak jinak?
Dekuji

PC: ryzen 3700, radeon rx 5700xt, mb msi x570apro, win 10 nejnovejsi akt.

hwmonitor jsem zjistil, ze +5 V napeti u mb je jenom +1 V

S takovou odchylkou by ti to ani nešlo.

Mel jsem podezreni ze je to driverem na grafiku, jelikoz je to raden 5700xt

Tvé podezření je na místě a určitě bych doporučil aktualizovat ovladače na nejnovější, u těchto XT modelů grafickych karet se uvedené crashe můžou vyskytovat viz relases note :
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-11-3

Podle toho, že se to děje více uživatelům co mají tu samou grafickou kartu, a AMD i na možné crash upozornuje v sekci "znamé potíže" v relase notes, bych neřekl že je to zdrojem a IMHO ti nic jiného než počkat na opravný patch nic nezbývá.
Můžeš zkusit aktualizovat tvou AGESA, 1.0.0.4 (patch 100+1 oprav) je dostupná již pro vsechny i na chipsetovich sadách B450. Jestli máš OC verzi tvé grafiky, tak zkus trochu stáhnout CLOCK.