Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalý PC - asi něco se softwarem základovky nebo co

Dobrý den,

z určitého důvodu jsem potřeboval formátovat všechna data v mobilu přes Recovery (TWRP). Formátoval jsem na všechny možné způsoby, jenže jsem měl pořád připojený PC. Šel jsem pryč, vypl jsem PC. Když jsem se vrátil a chtěl PC zapnout, bootoval asi 40 minut. PC byl hrozně pomalý a zasekaný.. Dvojklikem jsem zkusil otevřít složku -> Průzkumník souborů neodpovícal, Windows přestal několikrát odpovídat, po půl hodině se složka otevřela.
Myslel jsem si, že to je systémem (Win10), tak jsem si udělal instalační USB přes druhý počítač. Zapojil jsem ho do PC, bootnul ho.
Deset minut jenom tmavě modrá obrazovka, potom se otevřelo normální menu z toho USB. Obnovoval jsem systém, opravoval.. Nic. A všechno bylo taky hrozně pomalé, zkoušel jsem i Linux.. -> nic s diskem ani systémem to není, ten je nejspíš "zdravý". Bude to asi něco někde dál.. Základovka, Bios, chipset... Netuším..
Kontrolka na PC (která bliká podle zatížení cpu) přestala blikat a v kuse svítí..

Android - Xiaomi Mi A2 Lite - nejde tam ani OTG, PC nebyl namountovaný. (Ale Android byl namountovaný v PC). Je vůbec možné, abych zničil něco takto v PC?
Motherboard - Gigabyte H270-GAMING 3

Čím by to mohlo být? Co mám dělat?

Děkuji předem za nějaké nápady.. :/

Řešení:

Podla toho chaotickeho popisu (udivuje ma ako robi problem ludom vobec popisat zrozumitelne svoj problem) by som to videl na problem s diskom (vadne sektory).
Moze ist aj o domrveny OS, ale viac som z toho vydedukovat nestihol.

Odpojil jsem disk, teď to jede krásně z USB..
Ale SSD by si měl vadné sektory hlídat, ne? Protože ještě jsem neviděl, že by to někomu dělalo toto :/ (pokud tam vůbec nějaké jsou, je to fakt jenom půl roku staré a moc se nepřepisoval)
Každopádně díky moc za rady..

chkdsk /x /f /r /v /b

Resetuj najsamprv Bios do výrobňáku. Jumper alebo vylupni pecku baterku vedľa CMOS, vyskratuj kontakty pod peckou nejakým metalom. Logicky bez zdroja a napájania mašiny, vybraté zo siete a veľkej baterky.

Desina sa dá pohodlne z ISO preštortovať s ponechaním osobných nastavení a SW ak nechceš o tieto user veci v nastavení prísť.

Ideálne je ale úplne čistá inštalácia zo zmazaním nultého sektora na pevnom disku nástrojom Diskpart.exe, čím vylúčiš chyby v zavádzači, prípadne napadnutie rootkitom v MBR/GPT/UEFI. Alebo si vyrob z ISO bútovačku, napríklad z MinitolPartition Wizard apod. nástroje určené na prácu s oddielmi.

Ak je to HW problém s RAM, diskom, GK, zdrojom apod. máš smolu

Instalačku win jsem zkoušel, Linux běžící z USB taky.. :/
Zkusím ještě ten BIOS úplně resetovat, ale od výroby ještě aktualizaci neměl, tak uvidím, jestli to vůbec bude mít nějaký účinek. :/

HW problém by to snad neměl být, když to je hned po tom, co jsem dělal takové kokotiny s mobilem, ne? Jedině, že by to byla náhoda, že se to posralo ve stejný čas..