Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vlozit znak euro v OO 2.3

Dnes som nacenoval jednu ponuku a dostal som do problemu ako vlozit znaka Eura do ceny (kedze to uz mame povinne). Zname sposoby ako altgr-e a pod, co som vygooglil mi nefungovali. Dokonca som znak eura nenasiel ani pri vlozit-specialny znak. Puzity font bol Arial, takze fungovat by to malo.
Znak eura na klavesnici nad pismenom e mam, takze nb by to mal zvladat, ale akym sposobom to mi prezradit nechcel;o).

Alt+0128 som uz skusal predtym (to mi google poradil ako prve) a nejde. Problemom totizto je, ze tuto kombinaciu akceptuje pc len z numerickej klavesnice. A zapinaj si numericku na nb stale;o).
Ten charmap (co je vlastne vlozenie specialneho znaku v OO) je sice fajn, ale nieco pohodlnejsi by nebolo?

Aky jazyk klavesnice mas nastaveny vo Win? (lista vpravo dole)? Pravy alt-E nefunguje na anglickej, funguje ale na klavesnici slovenskej (QWERTY), nemeckej, dalsie som neskusal. Takze skus si prepnut na slovensku (alt-tab).

P.S. ak potrebujes anglicku skus si prepnut na rozlozenie UK apod... netusim ktora este ma alt-e ;)
P.S.2. pre US: http://solair.eunet.yu/~minya/Programs/klm/Download .html
download US layout with Euro - aha sorry to je len pre layout editor alebo co, skus si najst hotovy layout (napr. kbdus.dll) alebo si nastav vo Win iny layout klavesnice, nie US.

http://www.microsoft.com/typography/EuroSymbolFAQ.m spx
klik na "Q. How do I access the euro symbol?"

... ak potrebujes US klavesnicu tak si nastav vo Win layout US-international a potom AltGr-5 //edit: a sorry pozeram ze ten US-international je naprd Keyboard_layout, apostrofy su potom ako prehlasky (apostrof musis pisat potom ako apostrof a medzernik - to neznasam), tak si najdi layout ktory ti vyhovuje alebo si uprav ten US layout nejakym editorom :-)