Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde připojit disk Ubuntu server

Ahoj všem,
dnes jsem si chtěl do serveru připojit externí disk takže aniž bych ho mountoval jsem si ho vypsat a pak jsem restartoval server kvůli aktualizacím a chtěl jsem dál pokračovat jenže disk už ve výpisu nebyl musel jsem jít a dát ho do jiného USB tak jsem ho namotoval ale zanesl do fstabu a restartoval ale server nenajel on ten disk zase neviděl takže opět stejné kolečko a furt nic a už jsem u 3tího USB. Chci si tam připojit disk z důvodu většího místa pro cloud abych neměl své fotky jen v tel takže proto to rozšíření.
Server OS: Ubuntu Ubuntu Linux 18.04.3
HW: Asus CHromebox CN60 - ma jen 16GB uložiště

Řešení:

Ahoj tak problém vyřešen po rebootus serveru docházelo k tomu že usb se rychle vypli a zapli tak jsem přidal samostatně napájený hub a problém se vyřešil děkuji všem za odpovědi označuji jako vyřešeno.

Máš server s GUI nebo jen consoli ?
Jestli s GUI, tak spusť gnome-disk a u toho disku u položky u toho eHDD "User saison Default" zvol vlastní -> mount at system startup.

[LWMwN.png]

Jestli ho máš nastavený tak, aby se spoustěl po startu a nechce, tak zkus nainstalovat USBMOUNT :

sudo apt-get install usbmount

Ten disk jsi do fstab přidával jak ? Takle ? :

echo '/dev/tvuj_hdd /mnt/tvuj_mount_bod ext4 defaults 0 2' >> /etc/fstab

A v tom fstab tedy je, nebo ne, máš přístup ke grafickému rozhraní, ten usbmount jsi instaloval, přes ten Gnome-disk jsi to zkoušel? (jestli máš jen konsolli tak použij --gui pro grafické rozhrani nastavení) .
Jestli né, tak :

echo '/dev/sdb1 /mnt/edisk ext4 defaults 0 2' >> /etc/fstab

Mimo to, že se ten disk jmenuje sdb1 a že ti to nejde, jsme se vic nedozvěděli :-)

PS: Ale radeji bych ti před nějakou úpravou nebo zasahem fstab, doporučil ho zálohovat, vytvořit kopii, protoze to "už jsem zkusil všechno" zní docela bezradně :

sudo cp /etc/fstab /etc/fstab.old

Ahoj tak problém vyřešen po rebootus serveru docházelo k tomu že usb se rychle vypli a zapli tak jsem přidal samostatně napájený hub a problém se vyřešil děkuji všem za odpovědi označuji jako vyřešeno.