Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čerstvě nainstalovaný win10 pro - nefunkční internet

Zdravím,

včera jsem dával dohromady počítač pro běžné sledování/surfování po internetu.
Komponenty jsou tam následující:

CPU: Intel i5-2500S
MB: Ms-7728
PSU: Seasonic SS-350ET - 350W
HDD: HDD Seagate BarraCuda 7200, SATA III, 64MB - 1TB
RAM: Kingston Value 16GB (2x8GB) DDR3 1600

Vše fungovalo tak jak má, nainstaloval jsem starší W10 z flash disku (řekl jsem si, že to nebude vadit, aktualizace se případně stáhnout sami), počítač se bez problému spustil, začal jsem instalovat všechny potřebné drivery a pak jsem spustil windows update, který jsem nechal běžet. Za asi hodinku jsem zjistil, že počítač je z ničeho nic odpojený od internetu. Zkontroloval jsem tedy ethernet kabel, tam ale problém nebyl (všiml jsem si tedy, že svítí jen oranžová kontrolka, přičemž na mém počítači svítí vždy oranžová a zelená zároveň (omlouvám se za to vyjádření, nevím jak se to přesně nazývá)) - kabel jsem tedy vyzkoušel i na svém počítači, kde fungoval bez problémů. Vyzkoušel jsem tedy nainstalovat síťové drivery manuálně, to ale nepomohlo. Dále jsem zkoušel flushnout dns, nastavit dns manuálně - nic. Tak jsem tedy počítač zkusil znovu přeinstalovat, zformátoval jsem tedy disk, zapojil flash disk a nainstaloval již aktuální W10. Počítač ukazoval že má přístup k internetu, tak jsem myslel že to je vyřešené, ale ačkoliv počítač měl být připojený k internetu, tak internet opět nefungoval, pingnul jsem tedy google přes konzoli, abych zjistil zda není nějaké problém s prohlížečem - opět nic. Dále jsem zkoušel restartovat router přes admin panel a také manuálně (vypojením ze zásuvky), opět nic. Všiml jsem si ale, že router ukazuje, že počítač je vážně připojení k routeru.

Je tedy možné, že základní deska se z ničeho nic rozhodla, že přestane fungovat internet? Nezbývá mi nic jiného než koupit síťovou desku? Díky za jakékoli typy, jsem už vážně bez nápadu.

Než kúpiš kartu otestuj HW pod distrom Ubuntu z ISO na bútovacej USB fleške.

Prípadne otestuj kartu z ISO, live cd Eset SysRescue, alebo live cd ISO Dr.Web, oba majú integrované ovládače, generiká pre ethernetové karty, pripoja sa automaticky na net z RAM po nabútovaní mašiny. Nemusíš nič inštalovať.
-------------------------------------------------------------------------
Modem sa resetuje do výrobného nastavenia spinkou pod napájaním modemu, drž v diere spinku cca 30 sec.

Lenže musíš mať k dispozícii login/heslo dodané na r.č. tvojim providerom, lebo sa resetuje modem do výrobného nastavenia s odstránením osobných údajov a hesiel.

To je sice možné, ale v lednu jsem ještě tento samý počítač používal denně, ale windows 10 mi fungovali bez problémů. A jak jsem už psal, 2017 w10 mi fungovali, ale jakmile jsem začal stahovat aktualizace, tak internet přestal fungovat.

Drivery jsem instaloval všechny skrz - (https://www.medion.com/es/servicio/_lightbox/treiber.php?msn=10015886).
Síťová karta dle správce funguje bez problémů.
Když pingu router, tak je router vůbec nepřijme. - Router ale funguje bez problémů - vyzkoušeno na jiných pc/mobilech.

Ale když se zpetně koukám, většina podporuje max W7.. Ale v tom případě nechápu, proč mi internet při prvním spuštění počítače fungoval bez problémů.

Ale nechápu, proč router neodpovídá na odeslaný ping počítače, protože když se podívám do admin panelu, tak vidím že router ten počítač registruje (vidím zde, že počítač je normálně připojený - je zde uvedena jeho MAC)

Tak jsem počítač přeinstaloval na w7.. ale mám furt stejný výsledek. Ale když jsem zkoušel víckrát za sebou pingnout vlastní router, tak se mi tak v 1/5 případě stalo, že router jeden packet přijal. Takže nejspíše tedy budu muset koupit síťovou kartu.

deska je nějaký bazar, nebo jsi to provozoval pár měsíců doma? jde mi o to, jestli chování síťovky nemá hw důvod.
o pořadí instalace ovladačů nic nepíšeš, těžko říct co si o tom myslet.

na tak starý krám bych win10 nedával. kvůli ceně tam dáš home a ms si z tebe a z tvých ovladačů bude jen dělat srandu.

Deska byla koupena asi před rokem z elnote.cz, protože jsem jinde nenašel desku se socketem 1155 - krom tedy bazarů, ale od toho jsem opustil, kvůli špatné zkušenosti. Používal jsem tu desku tak 4 měsíce, pak jsem vyměnil celý počítač. Co se týče ovladačů, tak při první přeinstalaci na W10 jsem instaloval první integrovanou grafiku, pak až zbytek pomocí driver boosteru, a pak jsem pustil windows update, ten běžel chvilku a pak se zničeho nic přestal fungovat internet. Momentálně jsem počítač přeinstaloval na W7 Home premium, kde jsem instaloval jen síťové drivery.

+ Tedy ještě edit, deska už když mi tenkrát přišla, tak měla zohýbané takové ty kontektory, které slouží k propojení skříně (on/off/ledka/usb, ..). Tak bych se asi neměl divit. Ale furt mi vrtá hlavou to, že proč mi to při prvním spuštění počítače fungovalo normálně, a až při instalaci aktualizací se internet vypnul.

A instalace toho nejdůležitějšího? Hned jako první se instaluje chipset od výrobce desky, potom restart PC a potom se instaluje zbytek.
Nějaké "driver boostery" vůbec nepoužívej, tady máš možný důsledek...
Takže začni znovu. Nainstaluj čistý Windows, potom nezbytné ovladače od výrobce základní desky a udělej si bitovou kopii systému.

je to tuším i v ústavě čr:

1. chipset driver. intel to šíří zvlášť (controlador del Bus-Master v.9.4), u amd často v balíku s integrovanou vga.
2. ideálně teď dát restart, když ostatní periferie záleží na tom chipsetu.
3. zbytek ovladačů už bez pořadí.
zbytečnosti (me, raid) jdou vynechat.

W7 Home premium, kde jsem instaloval jen síťové drivery

windows 7 pochází z roku 2009. jak má znát chipset h61 z roku 2011? použije jen obecný = generický driver.
ta nekompatibilita se síťovkou podle toho vypadá, vždyť je připojená přes pci(e) k chipsetu, na jehož driver ses vykašlal.

edit: klofu to u telky, tak mi odpověď trvá. máš to tu potřetí, co už.

Neblbnite porád ako cvičené opičky s tým čipsetom u W10, to bolo-bývávalo v praveku OS W7/Vista/W-NT.

Inštalátor W10 v prípade čistej, onej, z ISO, si v I. rade ošahá HW, nahodí po rozbalení prvotných plienočiek nevinného batoľaťa najsamprv generiká, aby sa dostal na net a po reštarte si v II. rade "ex privata industria" stiahne v správnom poradí zo spriatelených serverov úložísk MS - akamai, Store, ovládače spolu s čipsetom, ktoré nainštaluje plne automaticky v správnom poradí na HW, zatiaľ čo si spokojný občan hovie (nie na hovníku), ale hlboko usadený vo vysedenom ďulíčku v zamatovom kresle, v pohodlí teplého domova pred masovokomunikačnými TV kanálmi s doliatym burbonom vo whiskáči pevne zvierajúc "svajó lečó" v svojich pracovitých, poctivých rukách.

Tak jsem windows znova přeinstaloval, nainstaloval chipset, restartoval, nainstaloval síťový driver, a ono to fungovalo! .. Ne, furt jsem tam kde jsem byl, internet se dle windowsu identifikuje, pak se začne načítat, a napíše že jsem opravdu připojený k internetu - jako obvykle, router opravdu ukazuje (je zde jeho MAC), že počítač je připojený, ale při pokus pingnout router/google to tak 1/5 případů jeden packet přijme. Nějaké jiné nápady? Než ještě zkusím přeinstalovat počítač na linux, abych to měl potvrzené, že se opravdu jedná o závadu síťové karty.

Tak jsem tedy spustil LinuxLive (fedoru přesně) a počítač se snaží připojit k internetu, ale bohužel bezúspěšně. Takže to tedy nejspíše vypadá, že síťová karta opravdu odešla. Předpokládám že tato bude stačit. Děkuji všem za rady.