Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro chudou studentku

Poradili byste notebook i s win10 ale ne S, pro studentku jazyků a ekonomiky a do 9000 max?
Hry hrát nebude. Bude cestovat = jede kamsi do Francie na stáž. Bude FB, Youtube, maily, ineternet a nějaké messengery. Disk SSD by byl dobrý.
Teď koupily s maminkou nějaké Lenovo - jejich oblíbené značka. A že je tam Win10S si všimly, až jim nejde nainstalovat G Chrome, na který je holka zvyklá a pořád to píše, že si mají vybrat něco ze Store. Takže to budou vracet.

Dáte tip?

https://www.windowscentral.com/surface-go-how-unlock-windows-10-s-mode (první varianta)

Druhá varianta je něco jako UMAX: https://notebooky.heureka.cz/umax-visionbook-13wa-flex-umm200v34/#

Jde rozšířit o M.2 SATA disk (pokud je třeba; jde ale o krátkou verzi), jinak má 64GB eMMC. Koupil jsem ho manželce na prakticky stejné činnosti a je spokojená. Dotyková obrazovka, možnost konverze na tablet a bezvětrákový design je velké plus.

Za mě jednoznačně repas - vybrat spolehlivou zavedenou firmu (nechci dělat reklamu), naklikat do filtru parametry něco jako Intel I5, 8 GB RAM, SSD, Win 10), výrobce DELL, LENOVO, HP Probook a výsledky seřadit podle ceny. Vybrat to, co bude do těch 9000 Kč.