Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje upgrade z Win7 na Win10 prof ?

Zdravím.

Aby bylo jasno. Je to pro firmu, takže vše musí být legální a klidně placené.
Ideální by bylo sehnat instalačku, která udělá upgrade a zachová původní data. Nejsem si jistý, zda instalačka OEM to zvládne. Instalačku upgrade jsem nenašel. Verze profesional je potřeba. Vše české win10.
Když napíšu do google upgrade na win10, vyběhnou rady, jak spustit aktualizaci. Ale protože je to do firmy, je skutečně nutno, aby to bylo legální i v lednu 2020.
Přechod na Win10 proběhne ve 2 vlnách. Nejdřív 5 PC konstruktéři, a za chvíli po nich 5 PC administrativa.

Děkuji.

Upgradovat z Windows 7 na Windows 10 jde několika způsoby, například vyvoláním procesu upgrade pomocí upgradovací utilitky, nebo vyvoláním procesu upgrade pomocí MCT nebo spuštěním setup.exe z instalačky Windows 10.
Aby to bylo legální musíš ovšem koupit i na takto upgradovaný Windows 10 normální běžnou licenci windows 10 pokud na takovém stroji ještě nebyla vytvořena digitální licence, protože upgrade zdarma na Windows 10 zkončil před několika lety. Na to měla tato firma myslet dávno, že jednou bude používat Windows 10, kdyby si vygenerovala na všech strojích před lety digitální licenci a dál doposud do této chvíle používala na těchto strojích Windows 7 tak teď by nic platit nemusela. Digitální licenci to sice vygeneruje při upgradu i teď, ale takové používání digitální licence bude pro pc nelegální.

Děkuji všem za rady. PC byly kupovány postupně a ty konstruktérské pracovní stanice HP Zxxx nejsou nijak levné. Kolem 40 000 bez DPH železo + sw. Třeba SolidEdge pro 5 PC je asi tak 300 000. A k tomu drobnosti Totalcmd, Eset AV apod.