Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Společný email - smazaný email - jak zjistit?

Dobry večer,

Chodím na vysokou školu do olomouce do pátého ročníku.
V ročníku je nás 52 a máme vytvořený společný email na materiály.

Dnes nám profesorka posílala materiály na státnice, ale někdo z naší skupiny email ze společného emailu smazal.

Da se nejak zjistit, kdo konkrtetne email smazal?
Když je na mailu prihlasenych 52 osob a osoby maji různé přístupy z mobilní aplikace, webu atd.
Da se nejak? Popřípadě jak?

Moc dekuji za odpověď.
Upravena velikost písmen. Vysokoškolák by měl zvládat základy psaní. (karel)

někdo z naší skupiny email ze společného emailu smazal

Ono je možné - má povolené mazání i obyčejný uživatel nebo jen profesorský sbor?
Je jisté, že to profesorka již poslala?
Je možné nastavit přesměrování na tvůj email - vytvoření kopie došlého emailu?
Někdo jistě vaše sítě nebo přímo email spravuje.

Myslím si, že jo.
Je to nové v zákoníku..

Když někdo někomu smaže mail nebo takhle maže maily ve skupině, tak už porušuje to tajemství dopravovanych zpráv..

A na tohohle škůdce by se ve skupině na VŠ mělo přijít

Asi moc koukáš na americké kriminálky.

Ten dotyčný "škůdce" má ke schránce legální přístupové údaje, takže je defacto (spolu-)vlastníkem té schránky a může kromě čtení tedy e-maily i mazat.

Ale klidně podej tresní oznámení na policii, když myslíš. A pak nám napiš, jak to dopadlo.

Myslím si, že jo.
Je to nové v zákoníku..

Myslis v Zakonniku prace? Ci v nejakom inom?
A kde konkretne to tam je?

Když někdo někomu smaže mail nebo takhle maže maily ve skupině, tak už porušuje to tajemství dopravovanych zpráv..

Opat zaujimavy nazor....inak cisty blud, pretoze tu schranku mate zalozenu ako spolocnu, je vasim spolocnym vlastnictvom a mate vetci rovnake prave....to znamena aj pravo na mazanie mailov.

Co mna vsak zaujalo ako IT najviac je ten napad mat spolocnu mailovu schranku. To kto vymyslel tento unikat? Este spolocny zdielany adresar na servri chapem...ale spolocnu schranku???

Taky se mi to zdálo podivné,sdílená schránka.Jak může adresát zjistit,jestli už to četli všichni uživatelé?A odeslanou zprávu jednoho pak hledá a čte zbývajících 51 uživatelů postupně.A pak se diví,že to jeden z nich nějak pomotal.Oni ještě asi netuší,že se dá jeden mail odeslat v kopii do více schránek.
Hlavně,ať to teď vyřeší policie.:-)

Jaký trestný čin?Oprávněný uživatel mailu s přístupovým heslem(ať je jeden nebo 52) si může ve schránce mazat co chce.Zvláště ve free mailu.Není to ve složce koš,hromadné nebo spam?A porušení tajemství zpráv,když jsou všichni oprávněni je číst?To myslíte vážně?
Místo otravování policie snad můžete napsat zpět profesorce,aby to poslala znova,třeba i na soukromý mail.
A v 5.ročníku VŠ je už dobré vědět,že Olomouc se píše s velkým O.