Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztlumeni modrého světla a touchpad

Ahojky, snad vás nezprudím mým opět nedstandartním dotazem. Zkrátka zacalo me bavit hrat s touchpadem, libi se mi ze sebou nemusim tahat myš, i když jí mam ale zahodil sem jí (prozatím)
no ale mám problém, a to ten že když mířím (držím pravý tlačítko) nemůžu střílet, zkrátka nefunguje multitouch, nevíte jakým prográmem to upravit? A taky bych rád nějakej prográmek který mi zlumí modrý světlo jak je Windowsu tak ve hře, protože ve Win nastavení mám jen ztlumení který funguje pouze pokuď sem na integrované grafice, což na hře se to přepne a oslepnu. Jestli mi nekdo pomuze, budu moc vdecny. :puff:

Notebook budeme asi hádat? Co sem dát značku ideálně i s přesným modelem?

Nástroj na korigování modrého světla máš už v systému. Stačí to zapnout. Nechápu ty blafy o integrované grafice, tohle vůbec nezáleží na tom, na jaké grafice máš přepnuto.

Na hře oslepneš... Jseš si jistý, že jde o modré světlo? Zkusil si takovou geniální věc jménem "snížení jasu"? Dokonce i hry tuto možnost poskytují :O

Sorry, ale si kompletny?
Odkedy fps zvysuje vydrz baterie?
Kua chlape premyslaj hlavou.
Ano ak podtaktujes grafiku znizis si jej vykon= budes mat menej fps, ano podtaktovana grafika spotrebuje menej energie, ano podtaktovana grafika vytvori menej tepla, takze chladic nemusis bezat na plny vykon, ano znizenie fps moze takto nepriamo zvysit vydrz baterie....a co myslis o kolko? Tipujem, ze o par minut;o).
S vsyncom to vsak nema nic spolocne.

Dalsia z obeti manie okolo hernych nb.

Viem, ze trosku ofenzivne, ale mna proste obcas udivuje, co tito mladi chcu...nieco si precita na nete, vobec nad tym nepremysla a rovno ide do toho.
Kua, ze halfvsync mu predlzi vydrz baterie.
Na 17" krave s nenazranou dedikovanou grafikou. Pomooooc.
Evidentne mu nikto nepovedal, ze na hernom nb sa viac ako 1h hrat na baterku neda.

Vsak hraju 2 hodiny csgo a baterie je v pulce, proc bych mel mit milion fps kdyz si muzu zvyknout na 30? Jo a taky mam powerbanku takze to hodina fakt bejt nemusi... Proste si chci zvyknout na 30, zbytecne se skvari grafika a baterka... Jo a myslite ze v tom touchpadu jde zprovoznit ten multitouch? Nemuzu se poradne rozhlizet a pritom strilet, a chtelo by to taky vetsi citlivost, i presto ze ji mam na max v nastaveni winu.

Taky z toho chytám mírné záchvaty :-D To je tak, když si někdo k narozeninám nebo pod stromeček napíše o "herní noubůk" ale je rád, že ví, co to je touchpad. Jdu si hned snížit FPS na nb na 10, přece na práci víc nepotřebuju, dle jeho logiky by mi pak měl vydržet alespoň měsíc na jedno nabití, ne? :-D

Z téhle diskuze se stává už docela jistě fraška. Víš vůbec, co chceš? Podle mě sedíš na Ruzyni a místo sáčků na blití si vyfasoval přístup k internetu a klávesnici s nějakým zařízením, takže obsah tvých zvratek nejde do sáčku ale sem.

Sorry za ofenzivní přístup ale je evidentní, že sám nevíš, co chceš. Tobě vadí modré světlo? A na to si přišel jak? Řekl ti to oční lékař? Ona bývá dobrá rada, když ti to kazí oči a sedíš na tom jen kvůli CS:GO, tak se na to vyser a neseď u toho. Kolik ti je, 14? Neznáš i jiný druh zábavy než hraní s Rusáky střílečku starou X let a provokování lidí na poradně? Buď řekni nějak srozumitelně, co přesně chceš a PROČ to chceš nebo seriozně se sbal a neukazuj se tady. Když přehlídnu ten vážně příšerný pravopis, tak mám při čtení tvých požadavků pocit, jako bych byl v Bohnicích a někdo mi dělal psychotesty. A to vše jenom kvůli tomu, že si objevil Ameriku v podobě faktu, že monitor svítí :O Zkus překlápět vypínač 30x za sekundu a budeš mít tvých 30 FPS :-) A jako bonus ti to nebude čerpat baterku. Jen maminka nebude nadšená, jestli bude muset kupovat novou žárovku, s tím ti tu už ale neporadíme :-)

Jasny kamo, bliju ale ne na Ruzyni ale v Kazachstanu z predavkovani toluenem, pomaham si tady na poradne :-D
Psal jsem jasne co chci, namisto toho dostavam troll odpoved od tebe, a nesmyslny odpovedi mimo tema ohledne toho ze nepisu diakritiku, hele jestli se chces vybijet tak jdi ven, tam pak dostaneš želízka a v base si muzes vybijet bujnost 10x tolik co na poradne :-)
S tim svetlem nevim, mel jsem monitor co to mel, nejak jsem si na to zvyknul, rika se ze to je skodlivy, tak proc ne? Zatim mi to nebylo vyvraceno, jediny co zde bylo vyvraceno je naloz vzteku z neuspesneho zivota v jedne odpovedi od neznameho uzivatele :-)

Takže TY se neumíš vyjádřit, TY nevíš co chceš, TY tu jdeš de facto jen prudit ale u mě poznáš, že mám neúspěšný život? :-D To už si ani nedovolím hádat, co máš za život ty, když jdeš hrát CS:GO s touchpadem a svítí ti do obličeje "modré světlo" které všichni ostatní nazýváme "jas" :-D S věkem jsem se koukám netrefil, bude ti 15-20, narážky na neúspěšný život mají většinou jedinci, kteří ho ještě ani pořádně nezačali a prolítli už v 5. třídě z matematiky :-D

S touchpadem neporadim, nepouzivam.

Modre svetlo je fakt nesmysl. Jiste modre svetlo existuje (jinak bychom modrou nevideli) ale pochop, ze kdyz odeberes modrou slozku svetla, barvy budou hnusne, protoze jedna barva bude chybet. To ze by to skodilo zraku je kravina.

Pokud mas grafiku NVidia, tak snizit FPS na 30 se da u vetsiny her pres NVidia Inspector, dokonce mam pocit, ze to tam jde nastavit i globalne, ale nedelal bych to, nektere hry maji tendenci pri natvrdo nastavenem "half-vsyncu" padat. Nastavoval bych to teda pro kazdou hru zvlast a pokud to bude padat na te konkretni hre, tak to holt zase vypnes.

https://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

No tak zase... Modré světlo z displejů vážně škodí, jen to u zdravého člověka moc rozdíl neudělá. Výsledkem jsou spíš jen unavenější oči, vysušování očí. Problém je to spíše pro lidi, kteří mají s očima nějaký problém, tam to zvyšuje v průběhu let klidně i dioptrie na brýlích. Tam se ale dá koupit speciální filtr na sklíčka a ideálně je nejlepší možnost prostě nesedět u toho tak dlouho, když máš problém s očima. Týpek tu hraje CS:GO, to vážně není nutná záležitost. Filtr na snížení modrého světla do více oranžových odstínů má Windows přímo v sobě, nevím, co tu ten vysírka chce jiného. Podle mě tohle není relevantní dotaz, spíš se jen nudí ve škole a potřebuje si s někým pokecat.

Precti si to odkazovane pdfko tady.

http://www.modresvetlo.cz/PDF/tiskove_prohlaseni.pdf

Vazne neexistuje zadny dukaz, ze modre svetlo v monitorech skodi. Budu-li cely den venku a modre svetlo je prirozenou soucasti denniho svetla, jaky je rozdil, pokud misto toho budu sedet v mistnosti a koukat do monitoru? Zadny dukaz, ze se mi budou kazit oci vic, neexistuje.
Muze byt, ze pokud uz nekdo nejaky ocni problem ma, ze by je mel co nejmene namahat a idealne omezit koukani se do displeje uplne, snizit pocet hodin, ktere pred monitorem stravi. A pokud mu bude vic prijemne nastavit Windows do vice oranzoveho odstinu, proc by ne, s tim souhlasim.

Ne ne, tady nejde o normální modré spektrum ale o problikávané. Cokoliv je jasné, světlé a agresivně ti bliká blízko u obličeje (mobil, monitor, televize), tak ti unavuje oči. Na to studie jsou.

Jinak jak píšeš, problém je spíše u lidí, kteří už mají brýle či nějakou oční vadu, tam se to pak zíráním do takových zařízení zhoršuje. Zdravý člověk po pár hodinách pocítí maximálně únavu očí nebo se mu budou více vysušovat a to záleží už individuálně na každém, kolik vydrží.

Nikdo nezpochybňuje, že světlo
ovlivňuje cirkadiánní rytmy, tvorbu spánkového hormonu melatoninu podporujícího imunitní systém.
Podstatná je však intenzita světla a doba jeho působení

- z dokumentu

Dokument znám, jen člověk musí udržovat 2 roviny faktů. Tenhle dokument se vyjadřuje ohledně poplašných zpráv kterak se někde vzalo, že když budeš čumět to modrého světla, tak ti to poškodí zrak. Což je blábol. Ostatně ale modré světlo má na počítačích větší význam, statisticky ho potkáš na mnohem více místech než další 2 barvy ze základního spektra RGB. Obecně by se ale dalo říct, že jakékoliv světlo vyhnané na vysoký jas ve světlé barvě ti bude unavovat oči. Jen je zvykem, že s tou modrou se prostě setkáváš více. Nic víc v tom není :-) Pokud jsem se nějak špatně vyjádřil v předchozím komentáři, tak se omlouvám :-)

Cokoliv je jasné, světlé a agresivně ti bliká blízko u obličeje (mobil, monitor, televize), tak ti unavuje oči.

Tak oni se oci unavuji vzdycky, pokud je teda mas otevrene a na neco koukas. Nicmene co na mobilech, monitorech a TV agresivne blika? Nic. Ze neni idealni se divat do zdroje svetla a cim vyssi jas, tim zdroj produkuje vice svetla, jasny, s tim nemam problem, ovsem to uz uhybame od onoho poplasneho fenomenu modreho svetla. Ale myslim, ze si v podstate rozumime, nakonec slo jen o to, vysvetlit tazateli, ze modrym svetlem, tak jak si to predstavoval, se vazne zabyvat nemusi.

Ahojky, snad vás nezprudím mým opět nedstandartním dotazem.

prudíš pozdravem ahojky, ne každý je z prahe nebo z mimibazaru.
opět - znamená to, že už všiml nesmyslných dotazů na bezcenné téma.
nedstandartním dotazem - máš u mě + za nestandartní, mě se to taky líp vyslovuje. ale je to špatně.

modrý světlo a oslepneš - mám blbou zprávu: lidí je jak sraček. je fuk co dělá rudé / zelené / tyrkysové světlo právě tobě. tak se na hraní dětinských her vys...

ještě se zeptam dodatečně, jsem zvyklej na hodne vysokou citlivost,mam touchpad ve winu nastavenej na max citlivost i v možnosti ukazatelech mam vyple zvysenou presnost, lehka uprava registru

MouseThreshold1 and MouseThreshold2 to zero.
Finally set MouseSpeed to 1 or 2

ovladace touchpadu na strance jsem asi stahnul, podle navodu to napsalo spustte subor blabla.bat cekal jsem nejakej software ale asi ne