Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje integrovaná zvukovka

Ahoj! po instalaci XP z nějakého důvodu nefunguje zvuk, tabulky hlásí, že nebyl nalezen hardware, ale máme zvukovku integrovanou na motherboardu, tak to mi přijde dost divné. Stáhl jsem AC97 driver, zdá se, že instalace probíhá v pořádku, jenomže potom můžu otevřít zase jenom nefunkční mix, Media Player taky hlásí, že nemůže hrát. Dá se nějakým způsobem tohle zachránit nebo se XP nainstalovaly nekorektně a mám to zkusit raději znova přeinstalovat? Díky za pomoc Karel

V první řadě se podívej, jestli je v BIOSu zvukovka zapnuta. Potom by jsi měl ve správci zařízení vidět "nějaké" zařízení (audio) se žlutým otazníkem. Po sebezpytování, jestli jsi nezapomněl na drivery chipsetu, které jsi měl instalova jako první, odeber všechno, co jsi našel ve správci zařizení kolem audio a zkus instalovat znovu.

OK, ten Bios zkontroluji, sebezpytováním :-)jsem došel k závěru, že bude asi nejlepší to sjet znovu, protože instalace je stará jen od včerejška, tak se toho moc nepoztrácí, nicméně mám lehké podezření na SP3, který se po instalaci naládoval z aktualizací a potom to bylo všechno trošku jinak.Tak až zítra, díky všem za snahu pomoci, dám vědět, jak to dopadlo....dobrou noc Karel