Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odcházející disk? Windows blbne

Zdravím,

Windows se mi poslední dobou chová nějak divně.
Např. při uploadu někde na webu po rozkliku souboru který chci uploadnout mi přeskočí na jakékoliv jiné okno (program), který je otevřený.
- Po vykřížkování okna uploadu se sekne celý chrome a po kliknutí myší kdekoliv zvoní zvuk Windowsu který zvoní při chybě
- Nevytváří mi bod obnovy systému
- Snaha přeinstalovat z W7 na W10 neúspěšně.. Chyba BOOTu
- Kaspersky (antivirus) při scanu se ani neobtěžuje prohlédnout jednu položku - naposledy co to šlo žádný virus
- Při přesunu souboru z prohlížeče dokumentů někam na plochu nebo do jiného programu se sekne a Windows Microsoft neodpovídá - chyba s ukončením procesu - po kliknutí se restartuje

Projel jsem antispywarem, System mechanic ultimate, ccleaner, drivery jsou updated

Neznám chyby odcházejícího disku, proto se ptám, jestli problém není v tom?

Popř. v čem jiném?

Každý seriózny výrobca diskov má na jeho stránkach s.m.a.r.t kontrolu zbalenú v nejakej zipke.

Daj sem výrobcu disku.

Čistá inštalácia OS sa robí z bútovacieho ISO Windows.

Najprv nástroj Diskpart.exe - Clean - Set Active - fomat NTFS, aby sa zmazal a aktivoval nultý sektor so zavádzačom na disku.

Potom je tu rusák Dmitry, http://www.dposoft.net/

kontrola disku, povrchu, sektorov, firmware sa robí z cd média, nekonečná onánia.

Projel jsem antispywarem, System mechanic ultimate, ccleaner, drivery jsou updated

Takze jsi PC zaplnil vším možným, jenom SW na kontrolu zdraví tvého HDD jako HDDTune https://www.hdtune.com/ (S.M.A.R.T) jsi nepoužil :-) Zkus aspoň, check disk, nebo nahlédni na stav přes : 'wmic diskdrive get status' :

chkdsk C: /F

Popřípadě když najde nějakou chybu :

chkdsk C: /R

(nebo rovnou chkdsk C: /F /R)

V obou případech, se ti po zadání příkazu systém má zeptat, jestli chceš provést kontrolu disku při spuštění, tak zadej A jako ANO, zmáčkni → "ENTRER" a restartuj PC. Při novém spuštění PC, se spustí předešle planovaná kontrola tvého HDD.
(jestli nejde o disk C:, tak zvol písmeno adekvátního disku) .
Ten screen není z HDD Tune, ale z Crystalu. Má tam někde položku pro kontrolu zdraví disku / S. M. A. R. T ? Jestli ano, tak ho spusť.
(Na kolik je to HDD vytížený ? V HDD Tune nahlédni jako prvni na zdravi / Health :)

[GrflVHR7gZ22iRRNpcMevrEojIj-capture3.png]

PS: Jestli je zdraví v pořádku. Výtvor nový lokalní účet bez admin prav a podivej se, jestli se v něm budou projevovat stejné problémy.

HD Tune se nespustí, resp. spustí ale nevidím okno kde s ním mohu manipulovat - běží pouze v správce úloh..
Proto jsem použil Crystal

chdksk jdu teď spustit, nevěděl jsem, jestli můžu dát A- nerozumím tomu :-D

jdu na to..

btw. co ten vysírající problém? čeho je to důsledek?

Jo a úplně jsem zapomněl, největší problém je, že se PC kolikrát po stisknutí vypnout ani ALT F4 NEVYPNE (ani nerestartuje po kliknutí restartovat), vůbec, zůstane stuck na modré obrazovce vypínání... jsou ale dny kdy se teda vypne

musím ho ale častokrát vypnout na tvrdo

především od toho pc vyhoď současného administrátora. máš podezření na disk, ale vypadá to spíš na problém mezi klávesnicí a židlí.

rozkliku souboru který chci uploadnout mi přeskočí na jakékoliv jiné okno (program), který je otevřený

podezřívám zaspywarovaný chrome, což je ostuda administratora. ostatně to samé dále "Po vykřížkování okna uploadu..."

Nevytváří mi bod obnovy systému

nesouvisí s potenciálně vadným diskem. kontrola přes crystaldiskinfo je zdarma.

Snaha přeinstalovat z W7 na W10 neúspěšně.. Chyba BOOTu

nepíšeš typ nastavení disku (mbr/gpt), nejspíš to ani neumíš zjistit, neznámý způsob vytvoření instalačního média, podle mě vůbec netušíš co děláš.

Kaspersky (antivirus) při scanu se ani neobtěžuje prohlédnout jednu položku

jen idiot by si na domácí pc nechal vnutit něco takového.

Při přesunu souboru z prohlížeče dokumentů někam na plochu nebo do jiného programu se sekne a Windows Microsoft neodpovídá - chyba s ukončením procesu - po kliknutí se restartuje

jistě, v kombinaci s úchylným antivirem nic moc zážitek. ale to není hlavní důvod.
máš pravdu: totálně rozesraná windows - typicky svým "administratorem". je asi úplně bezcenné ti radit prohlížeč událostí - systém/aplikace - jestli z těch časů nezůstal chybový log, protože windows nelogují "nepodstatné běžné operace".

System mechanic ultimate, ccleaner, drivery jsou updated

to vysvětluje vše. absolutní lama, nezná svůj pc, nechápe co dělá. kdybych si to přečetl na začátku, ani se neobtěžuju odpovídat.
prostě od toho pc vypadni a přestaň mu škodit - to je nejlepší co můžeš udělat.

No a teď se chyť a pořádně se drž at nespadneš tvoji moudrostí a chytrosti ze židle :-D :-D

Přemotivovanej až to smrdí, hážu se do koše a vysypavam ho.

Nepotřebuju typ disku, reinstall probíhá za spuštění jít zmíněného programu .exe

Asi podporovatel Avastu co. :-D

Co vše vysvetluje? Co je na těch programech špatného ?

Vůbec se teda neobtěžuj, dej si bramburky a pusť si film. Obtěžovat se bude někdo místo tebe čau:-D

On má ale pravdu... Ty programy co používáš jsou opravdu jen na škodu. Nepíšeš nic o konfiguraci PC, ale pokud tam chceš WIN10, stáhni si windows10 a vytvoř bootovací flešku. Je třeba z ní nabootovat, ne klasicky spustit ve Windows. Po startu PC mačkej klávesu F12 nebo F11. Bude to popsané v manuálu k tvojí desce.

Jinak ten problém může způsobovat i ten druhý disk, zkus ho odpojit.

Ok, Kaspersky, CCleaner a podobný píčoviny jsem odinstaloval.

- Windows lze přeinstalovat normálně z Windowsu, bez bootování přes flashku.
- Disk je víc než v pořádku, udělal jsem spoustu testů, bylo to jen podezření..

Jinak po reinstallu vše funguje jak má. Thread closed, dík a čau