Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak urychlit notebook

Dobrý den,

rodiče mi koupili notebook HP z bazaru za 7 tisíc k narozeninám. Bohužel se se mnou vůbec neporadili a ani ho pořádně nevyzkoušeli. Vrátit šel do tří dnů ale oni ho měli doma týden než mi ho pak dali.

Hlavní použití notebooku je hlavně internet a jednoduché hry jako half life 1, gothic 1 a tak.

Problém je, že je notebook hrozně pomalý a já nevím proč. Když na něm třeba spustím facebook, tak to trvá i minutu než se to spustí a i tak je to pomalé, rolování se seká a nedej bože kdyby tam bylo nějaké video.

Notebook jsme přeinstalovali. Původně tam byl windows 10 takže jsme tam dali opět windows 10, licenci od bráchy, který ji má zadarmo na vysoké škole.

Můžete mi prosím poradit, co bych měl udělat aby byl notebook použitelnější?

Název operačního systému	Microsoft Windows 10 Education
Verze	10.0.18362 Build 18362
Další popis operačního systému 	Není k dispozici
Výrobce operačního systému	Microsoft Corporation
Název systému	DESKTOP-6MFQT12
Výrobce systému	HP
Model systému	HP Laptop 15-bw0xx
Typ systému	x64-based PC
SKU systému	1TU69EA#BCM
Procesor	AMD A6-9220, GPU RADEON R4, 5 COMPUTE CORES 2C+3G, 2500 Mhz, jádra: 2, logické procesory: 2
Verze systému BIOS/Datum	Insyde F.51, 31.05.2019
Verze SMBIOS	3.0
Verze integrovaného řadiče	27.35
Režim systému BIOS	UEFI
Výrobce základní desky	HP
Základní deska	8330
Verze základní desky	27.35
Role platformy	Přenosný počítač
Stav zabezpečeného spouštění	Zapnuto
Konfigurace PCR7	Pro zobrazení je nutné zvýšení úrovně oprávnění
Adresář systému Windows	C:\WINDOWS
Systémový adresář	C:\WINDOWS\system32
Spouštěcí zařízení	\Device\HarddiskVolume2
Národní prostředí	Česko
Vrstva HAL (Hardware Abstraction Layer)	Verze = "10.0.18362.387"
Uživatelské jméno	DESKTOP-6MFQT12\marek
Časové pásmo	Střední Evropa (běžný čas)
Nainstalovaná fyzická paměť (RAM)	4,00 GB
Celková fyzická paměť	3,89 GB
Volná fyzická paměť	948 MB
Celková virtuální paměť	7,17 GB
Volná virtuální paměť	2,57 GB
Prostor stránkovacího souboru	3,29 GB
Stránkovací soubor	C:\pagefile.sys
Ochrana přímého přístupu do paměti (DMA) u jádra	Vypnuto
Zabezpečení založené na virtualizaci	Nepovolené
Podpora šifrování zařízení	Pro zobrazení je nutné zvýšení úrovně oprávnění
Hyper-V – rozšíření režimu sledování virtuálních počítačů	Ano
Hyper-V – rozšíření překladu adres druhé úrovně	Ano
Hyper-V – virtualizace povolená ve firmwaru	Ne
Hyper-V – ochrana spouštění dat	Ano

Velmi pomalý počítač, napríklad moje Pentium 800 MHz 512 MB RAM sa dá slušne urýchliť pomocou gravitačnej konštanty 9.81 m/s. Vyskúšaj, nebudeš veriť ako rýcho to pojede jedným smerom.

Já bych tam hodil Win7 bez diskuzí jestli jsou ovladače, než z pohledu amatéra se učit jak mám vlastně vypnout všechen ten skrytej balast a že ho tam fakt je v desítkách, to si radši hodím na PC trojskyho kone nez pouzivat default desítky :))